Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2007 01 13 Teisingi blogų įrašai

Šeštadienis, kol vaikas po sunkios kovos miega, yra laiko paskaityti blogus. Deja, tai šeštadienis ir naujienų srautas gerokai sumažėjęs. Beje, savaitgalis tikrai geras laikas, rašyti pačiam, nes didėja galimybė, kad būsi pastebėtas, būtent dėl tos priežasties, kad kiti nerašo.
Tai gi skaityti nėra ką, tai peržiurinėjau blogas.lt visus naujus įrašus, RSS pagalba. Velnias nu, daugelis įrašų pavadinimų nieko nesako, visiškai. Arba dar blogiau – atstumia. Pvz.: “Labradoro retriveriai – Swejki ;Pp~”, nu man gal ir būtų įdomu paskaityti apie šios gražuolius šunis, bet “Swejki ;Pp~” atbaido visiškai. Aš suprantu, kad rašant SMS daug greičiau gaunasi ‘w’ nei ‘v’, ‘j’ nei ‘i’, ir kad dabar tokia mada, bet juk klaviatūra rašant tai nėra greičiau. Ir man asmeniškai – šlykštu.
Naujas ar neseniai sukurtas blogas, lankytojų gauna tikrai mažai ir pagrindiniai šaltiniai: Blogas.lt pradinis puslapis, kur skelbiami nauji įrašai, ir tas pats ‘visų įrašų RSS’. Vėliau, jei informacija įdomi kažkuriam ratui žmonių, atsiras nuorodų iš kitur, įsitrauks į savo RSS readerius, ar nuolat apsilankys.

Tai gi įrašo pavadinimas turi traukti skaitytoja, jis turi būti traukiantis dėmesį, trumpai pasakantis apie ką įrašas ir paprastas.

Pvz. ‘“Kamščiai užkniso juodai”, arba gausit į kuprą’,  nu argi nesinori paskaityti apie ką ten rašo. Nes kamščiai tikrai užkniso, plius dar žada smurto, kuris irgi yra traukos elementas :).

Arba

Rinkodara, kuri neveikia’, jei dirbi srityje susijusioje su rinkodara, arba pats tą rinką ir darai, užeisi paskaityti, tikėdamasis sužinoti kažką naujo, patvirtinti savo turimas žinias, arba galu gale paprieštarausi autoriui jei žinai, kad jis klysta.

O blogeris qemm, blogas.lt skelbto foto konkurso metu, parašė įrašą, kur prašė (nors greičiau liepė) balsuoti už jį. O pavadino įrašą – ‘Seksas’. Nu argi toks įrašas nepritrauks daugiau skaitytojų ir potencialių balsuotojų. Beje, tą konkursą qemm ir laimėjo. Aišku, tokius triukus darant dažnai, lankytojai pradės nebetikėti ir ignoruoti.

Bet negalima užmiršti ir pačio teksto, po gražiu pavadinimu turi būti ir naudingo teksto. Nes beverčiai įrašai, kaip ‘nebuwau mokykloi ir rytoj vel neeisiu, ir del to as kiets’ kažin ar kam įdomūs. Bet galiu ir klysti.

Daugiau apie teisingus įrašų pavadinimus anglų kalba. 

Tags:

Komentarai

 1. |

  Sio blogo autorius labai jau tiesiogiai viska supranta. Kartais reikia ir tarp eiluciu moketi paskaityti…

 2. |

  Jei kalbam apie BLOGo pavadinimą, kaip apie priemonę lankytojams pritraukti tai nereikia nieko rašyti tarp eilučių. Ar matei kur nors dienraščių antraštes su tarpeiliais?

 3. |

  na aš irgi neseniai susimasčiau api eLT kalbos deformavimąsi.. t.y. be š,č,ž,ir daug j.. todėl stengiuosi gražiai..

  o dėl pavadinimo tai.. kartais tekstas skirtas tam tikrai skaitytojų gupei. vat jie ir supranta teksto prasmę.. o paprastas lankytojas, kuriam rūpi tik pavadinimo patrauklumas, gali būti atstumtas..

 4. |

  Nu nėra lankytojų kuriems rūpi tik pavadinimo patrauklumas.

  Aš gal labai neaiškiai išreiškiau savo mintis…

  Ką norėjau pasakyti, kad pavadinkite savo įrašus, jie to verti, skirkite laiko pagalvoti kokį pavadinimą suteikti. Jūsų įrašas vertas to, juk skyrėte jam laiko rašydami. Tad ar verta duoti nieko nereiškiančius pavadinimus? Mylėkite savo blogą ir jo lankytojus, ir jie atsilygins tuo pačiu :)

Komentuok

You must be logged in to post a comment.