Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 02 5 Sony Reader 700 serija

sonyTaip jau gavosi, kad manasis Sony Reader 505 buvo paskolintas ir sėkmingai sudaužytas. Ilgai verkiau ir gedėjau, bet man pažadėjo atpirkti, o ir kompanija Sony prakalbo apie naują daug geresnį Readerį. Tik pasirodžius Sony Reader PRS-700, aš buvau pirmas eilėje, pilnas entuziazmo ir optimizmo, apie tai kaip vietoj 505-to, kuris buvo arti tobulybės skaitymo prasme (apie šios serijos aparatus rašė nežinau.lt) , turėsiu naują, daug fainesnį ir geresnį 700-tą. O kaip aš klydau. Dar neatplaukus iš kitos Atlanto pusės manajam aparatui, pasirodė apžvalgos, kurios nenuteikė maloniai. Bet nutariau nekreipti dėmesio ir be išankstinio nusistatymo sulaukti savo. Sulaukiau.

Pirma apie pliusus:

+ Touchscreen. Niekada nebuvau valdymo pirštu fanas, bet visai smagu yra vartyti puslapius, taip kaip knygos lapus. Su lietimui jautriu ekranu atsirado ir pasižymėjimų galimybė ir paieška, mat galima naudoti on screen keyboard. Dar nenaudojau, šių pastarųjų funkcijų nenaudojau, bet manau kai kam jos gali būti naudingos.

+ Šoninis apšvietimas. Jei žmones su kuriais miegate yra jautrūs šviesai ir negalite, laikyti įjungtos stalinės lempos, tai tikrai jums patiks. Nestiprus ir švelnus apšvietimas, puikiai apšviečia tekstą, bet ne kambarį. Apšvietimą naudoju ir prieblandoje ir rūkydamas balkone. Apšvietimas dviejų stiprumo lygių.

+ Greitis. Naujasis 700-ukas tikrai pastebimai greitesnis, ypač kai kalbama apie PDF, juos gerokai greičiau „suvalgo“. Taip pat puslapiai vartosi daug greičiau.

+ dar keltas smulkių sprendimų, kaip Zoom galimybių praplėtimas ar mygtukėlių perdėliojimas.

Minusai, tiksliau vienas didelis riebus minusus, nubraukiantis visus naujus pliusus ir dalį senų:

Ekrano ryškumas. Epic FAIL. Uždėjus „lietimo“ ekraną ryškumas dramatiškai krito. Kontrastas yra daug blogesnis, nei 500-oje serijoje. Atspindžiai. Jei lempa jums yra virš galvos 700-ojo ekranas ją puikiai atspindi, skaityti – arti neįmanomo. O ir šiaip stengiasi atspindėti kuo įmanoma daug šviesos.  Tas išgirtas „knygos jausmas“ skaitant su Sony Reader 500/505, jau nebesijaučia taip stipriai naujajame gaminyje.  Labai teisingą retorinį klausimą internete perskaičiau: O ar kas nors Sony kompanijoje bandė perskaityti knygą su PRS-700, prieš paleisdami  į masinę gamybą?.

Baterijos darbo laikas. Kaip jau žinome, Sony Reader naudoja E-INK technologiją, kas ir leidžia fantastiškai atvaizduoti tekstą ir naudoti energiją tik verčiant puslapius. Buvo žmonių išardžiusių Readerį ir mechaniškai atjungę maitinimo elementą. Tekstas niekur nedingsta. Sony žada 7500 puslapių vertimų vieną kartą pakrovus skaitytuvą. Taip ir buvo, kai turėjo 505-tą. Dabar gi kraunu, maždaug kas trečią dieną, nors apšvietimą naudoju gan retai. Gal liečiamam ekranui reikia pastovios srovės, kad sureaguotu į lietimus? Nežinau, bet krauti reikia dažniau.

Dar akmenėlis į Sonio daržą, o ar nebuvo galima įmontuoti WIFI kaip pas Amazon gaminį Kindle? Juk būtu patogiau atsisiųsti knygą tiesiai į skaitytuvą, arba paskaityti vieną kitą RSS srautą, mažiau akis varginančiam ekrane. Ech…

Jei jau perskaitėte iki galo, ir turite jausmą, kad Sony Reader PRS-700, yra visiškas šūdas, tai jūs klystate. Tai yra vienas geriausių variantų skaityti elektronines knygas.  Mano neigiamybė kyla dėl to kad turėjau kai ką geresnio ir iš naujo tikėjausi dar geriau. Tad patarimas jei galvojate apie pirkimą, pirkit Sony Reader PRS-505 (299$), o ne PRS-700 (399$). Oi neveltui matyt jie abu vis dar pardavime. O kadangi tikiu, kad  leidyklos anksčiau ar vėliau nustos myščioti ir pradės prekybą el. knygomis, tad aparato skaitymui reikės. O skaitytuvai su e-ink technologija, tikrai yra geresnis pasirinkimas, nei skaityti knygas kompiuterio ar mobilaus telefono ekrane. Ir nepulkit prieštaraut, jei to nepatyrėt.

Padiskutuojam apie el. knygas ir skaitykle

Tags:

Komentarai

 1. |

  Dabar esu stadijoje tarp Pirkti/Nepirkti. Niekaip neapsisprendžiu :D

 2. |

  Prie šio aprašymo dar reiktų pridurti:
  1. Skaitomų knygų formatas:
  rtf, txt, pdf, epub, lrf (pastarasis yra Sony formatas)
  2. Abu prietaisai po tam tikrų manipuliacijų su softų rodo lietuviškus, rusiškus ir lenkiškus fontus rtf, txt ir lrf knygose. 505 taip pat turi lietuvišką meniu.
  3. Lietuviškos knygos paprastai yra pdf formato, tai nesikrušant su jų konvertavimu į lrf, rtf ar formatą, 700 yra tinkamesnis Lietuvuškų pdf knygų skaitymui.

  Na ir truputis techninės informacijos:
  * Ekranas: 123х91 mm, juodai-baltas elektroninio rašalo pagrindu (e-ink), jautrus lietimui, skyra ~170dpi, 8 pilkio lygiai.
  * mp3 grotuvas
  * jpg paveiksliukų rodymas.
  * išmieros: 175x128x10
  * svoris su dėklu: 380g
  * svoris be dėklo: 285g

 3. |

  Sprendžiant pagal tai http://www.marketingresearchresources.com/images/son00209/mrr.asp?pid=C23421
  WiFi sekančiame modelyje neišvengiamai bus. Matyt jo kantriai ir palauksiu…

 4. |

  […] Patobulinimai – visada išlygos, nes viskas kainuoja papildomą energiją. […]

 5. |

  Noriu! Lietuvoje jį jau pardavinėje?

 6. |

  Kol kas, kiek žinau, tik US ir UK. Nebent per skelbimus paieškok.

 7. |

  […] bet rankose HanLin eReader V3 neturėjai ir palyginti su Sony Reader skaitytuvais negaliu. O tikrai įdomu pažiūrėti funkcionalumą, ekrano ryškumą, puslapių […]

 8. |

  Panasu kad sio modelio nebegamina.., isparduoda likucius..??!!

 9. |

  Kurio modelio? PRS-700? Tai kad jis naujausios sony readerių serijoje

 10. |

  užsimaniau ir aš. ypač kai dabar Barnes&Noble savuoju gaminiu (isankstine) prekyba pradejo, Amazon Kindle antros kartos jau ir Lietuva siunciamas. dabar dar Sony (vaikstantys modelis dabar yra 600, laukia 900). na, galvoju, valio – imu Sony is is ebay ir nesuku galvos.. bet tas blizgesys. o imti senesni – na ne lygis! tai ka, Kindle is Amazon? bet ten nera sloto SD kortelei. B&N savo gaminio i uzsieni neparduoda.. kas dar gero yra? ar tikrai toks prastas tas touch screen’as? o gal tikrai reikia pirkti senesni (kazkokiu budu)..

 11. |

  Dar gali pasižiūrėt Hanlin’ą http://www.lizi.lt/el-knygu-skaitytuvai-jau-ir-lietuvoje.html kuriuo prekiauja 5ci, tai tikėtina ir pačiupinėti gyvai galima.
  O sony pristatė tris naujus modelius (300, 600, 900-tuoj)ir bent jau mažasis 300 tikrai neturi nei touchscreeno nei sidelighto (būtent dėl šoninio apšvietimo yra kaltinamas vaizdo sugadinimas).
  Kindle neimk dėl uždaro formato.
  O BN Nooko reik palaukti ir paskaityti ką liaudis apie batarejos laikymą kalbės, nes spalvotas touchinis LCD, tai ne e-ink, kuris energiją vartoją tik verčiant puslapius.

Komentuok

You must be logged in to post a comment.