Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2008 06 27 Skaitytojo komentaras

Gavau labai rimtą komentarą su labai aiškia nuomone. Nusprendžiau, kad jis vertas atskiro įrašo.Ir net gi jaučiu pareigą atsakyti, juk tai komentaras man. Mano atsakymas žemiau. komentaro pradžia Laba diena/rytas/vakaras visiems.
Esu vienas iš tų, kurie tylomis stebi LT blog'ų evoliuciją. Pats nerašau. Skaitau (RSS) nemažai jų jau senokai.
Ir štai kokia mintis ima pirštis (che, geras žodis). Stebint dažnėjantį blog'erių bendravimą ir susirašinėjimą “komentuose”, susidaro įspūdis, kad bepropaguodami blog'inę bendravimo kultūrą ir ją skatindami, jūs palengva virstate socialinio tinklo atmaina su tokiems tinklams būdingais atributais.
T. y. susiburia ribota grupė žmonių, kuriuos sieja tam tikri daugiau ar mažiau apibrėžti interesai. Jie bendrauja tarpusavyje ir pašaliniam, netgi blog'eriui, į jų ratą patekti turėtų būt sudėtinga – juk taip save pozicionuojate (95 proc. blog'ų – šlamštas, o mes atstovaujam “elitą”). Dalį savo bendravimo jie viešina, tačiau egzistuoja ir tik jiems žinomi dalykai, apie kuriuos jie kartais užsimena, tačiau “pašaliečiams”, tiek blogeriams, tiek eiliniams skaitytojams, esmės nepaaiškina (“tu žinai brolau, čia mes kai ką žinom, bet tau nesakysim”). Palaipsniui juos ima sieti ir būtų tarpusavio “gyvų” bendravimų patirtys, jiems vieniems suprantami “bajeriai”, jiems vieniems įdomūs prisiminimai ir pan. Galiausiai viešojoje erdvėje imama grožėtis savimi – kokie mes “faini”… protingi… gražūs… kaip super mes bendraujam… kaip mes laiką praleidom “jėgovai”…
STOP.
O kas lieka skaitytojui?
___Blog'erių savireklama ir narcicizmas palaispniui ima užgošti jų blog'uose išsakomas mintis___
Tas pačias mintis, kurios kadaise pritraukė skaitytojus, kurios buvo įdomios NE TIK jų bendruomenei.
Sutinku, kad minėto pobūdžio įrašų blog'uose nėra daug, tačiau tendencija akivaizdi.
Nebesinori skaityti dėl dviejų priežasčių :
1. Nebeįdomus turinys (kas su kuo ir kaip alų gėrė aš galiu išgirst ir ne internete);
2. Atskirties įtvirtinimas. Apie tai plačiau. Jūs patys kuriate ją – esame MES, blog'eriai, ir yra JIE, skaitytojai. Tuo tarpu bent jau mane blog'ai kadaise sužavėjo tuo, kad juos ėmė rašyti kažkas iš MŪSŲ – a la mergina/vaikinas iš gretimo namo, savas, artimas, nors ir nepažįstamas žmogus). Tai buvo fantastiška alternatyva pinigų žiniasklaidai.
***
Tikiuosi, nesugadinau visų Jūsų nuotaikų po to išliaupsintojo BlogOut'o su jo dviem (che-che) pranešimais ir naktinėm šėlionėm. Jūs tikrai įdomūs ir turintys ką pasakyt :) žmonės. Tik nesužvaigždėkite, a? Kaip tos LT popscenos “žvaigždės” (joms net laikraščiai leidžiami, kad vienos apie kitas paskaitytų gandus).
***
Žinoma, galit atsakyt paprastai… nepatinka – neskaityk.
***
Atsiprašau, jei ką mano mintys įžeidė. Geriau jau laikykit jas akstinu diskusijai nei priekaištais.
***
…unsubscribe that one, unsubscribe another one..?
***
*Nordic*
P.S.
Sukurta per pietų pertrauką.
Kūrybos metu joks darbas nenukentėjo. komentaro pabaiga Daugeliui išsakytų minčių aš pritariu, ir apie tai net gi buvo kalbėta
Blougouto metu ir dar bus kalbama ne vieną kartą. Kur eina, išdidžiai
save bevadinanti, Lietuvos blogosfera ir kuo virsta? Socialiniu tinklu?
Gal būt… Ar tai yra blogai? Abejoju.  Ir  tinklaraščiai, tai laisvė.
Laisvė rašyti apie ką nori. Yra kas rašo specializuotus teminius
tinklaraščius, yra kas rašo viešą dienoraštį, yra kas rašo tam kad
rašyti. Bet jei kiekvienas iš jų randa savo skaitytoją, tai kodėl gi
ne? Yra kas nerašo, o tik skaito ir komentuoja.Irgi gerai.

Dėl pašalinių prisijungimo, tai nesutikčiau. Kiek žinau dar niekas
nebuvo pavarytas ar atstumtas. Asmeniškai man jokio skirtumo, svarbu
žmogus geras :). Šiame susitikime dalyvavimo man daug nematytų ir
neskaitytų žmonių ir kažkaip nejutau kad jie „nervingai rūkytų
kamputyje“. Tie kas neatvyko, tai dėl savo vidinių barjerų, o dėl
arogancijos sklindančios iš organizatorių pusės, šiuo atveju tai
Andrius, super nuoširdus žmogus. Tas pats galioja ir dėl „elito“. Gal
kažkas ir pozicionuoja save kaip „elitą“, nes sudalyvavau ten ir ten,
mane pažįsta anas ir tas. Tai Didelis Šūdas. Mano šį blogą galite
priskirti tiems 95% šlamšto ir aš tam pritarsiu. Bet ar tai trukdo man
kažkur sudalyvauti, sutikti, susipažinti su naujais žmonėmis. Ne.

Dėl socialinių grupių, tai kas be ko. Daugelis žmonių visada norėjo
burtis ir būrėsi į grupes, dėl saugumo, gimininės pratesimo ar dar dėl
kažko. Kad tose grupėse yra žmonių, kurie bendrauja dar artimiau, tai
irgi natūralu.  Juos gali sieti siauri interesai (kodėl man nebendraut
su žmogumi kuriam irgi yra įdomu obelų genėjimas ir skiepijimas?), gali
tiesiog vieni kitiems patikti ir tikti. Pvz. ir su pačiu galim
susitikti, dar pakviesti kažką, padiskutuoti klausimu apie tinklaraščių
ateitį, ir galim išsiskirstyti. O gal abipusės simpatijos dėka
susitikti dar kartą, išgerti alaus, pažaisti krepšinį, išsikepti mėsos
gamtoje. Blogai? Nenatūralu?
Dėl grožėjimosi savimi irgi teisybė, aš manau žinau, kad aš fainas, protingas ir gražus :) O kaip kitaip gyvenčiau, jei pastoviai prikaišiočiau sau pačiam savo trūkumus ir nematyčiau privalumų?
Dėl skaitytojų, atotrūkio ir nebeįdomaus turinio, tai nereiktų
absoliutinti, ir jei tai tinka man (atsiprašau savo skaitytojų kurie tikėjosi daugiau, bet išėjo taip kaip išėjo), jokiu būdu netinka daugeliui kitų
tinklaraščių autorių. Pilna jų, kurie nerašo apie kaip praleido
vakarą su alaus bokalų, o rašo tai kas svarbu jiems, miestui, šaliai,
kurie dalinasi patirtimi ar naujai atrastais dalykais. Ir tokių visada
bus. Ir vis dar yra alternatyva „pinigų žiniasklaidai“.

Kalbant apie „unsubscribe“, aš pats atsisakiau nemažai tinklaraščių,
kurių įrašai nebesutapo su man įdomiais dalykais ar net su mano
lūkesčiais. Ir tai irgi visiškai yra normalu.
Ir labai ačiū už šią nuomonę, tikrai nesitikėjau pas save rasti tokio lygio komentarą.]]>

Komentarai

 1. |

  Teisybės tikrai yra nemažai.
  Bet tikrai nepasakyčiau, kad yra kažkokia pertvara tarp blogerių ir „paprastų žmonių“ ir kad sunku žmogui prisijungt prie tinklaraštininkų bendruomenės.

 2. |

  Kadangi irgi priskiriu save "elitui" bei jaučiuosi žiauriai nerealiai faina, jaučiu poreikį irgi pasisakyti. Komentaras parašytas pietų pertraukai pasibaigus, po vieno alaus.
  Dalyvavau maždaug visuose BLOGeventuose.
  Geriausi buvo tie, kuriuose buvo smagu gyvai bendrauti su žmonėmis. Konkrečiau – paskutinis BLOGoutas buvo turbūt smagiausias. Ir ne tiek dėl to, kad žmonės, su kuriais praleidau laiką, rašo blogus, kiek todėl, kad šiaip gerai sutariam. Ir tą savaitgalį, ir toliau bendraudami mes nebūtinai kalbame apie blogus. Žinoma, nepaneigsiu, jog tai yra tas dalykas, kuris mus supažindino, bet nėra tas vienintelis dalykas, kuris toliau išlaiko kartu.
  Viso to siauro rato aktualijų surašymas bloge, manau, priklauso nuo autoriaus noro rašyti profesionalų teminį ar artimą tokiam blogą. Jei autorius nekelia sau velniai žino kokių reikalavimų, jis ramia sąžine parašo tik glaudžiam ratui įdomų įrašą.
  Nordic, tradicinę žiniasklaidą pavadindamas "pinigų žiniasklaida", gana aiškiai įvardijo skirtumą, kodėl joje nėra asmeninio pobūdžio įrašų – nes jie už gryną, nesubjektyvią informaciją gauna pinigus.
  Irgi sutinku, kad blogosfera yra tam tikras socialinis reiškinys. Tai nėra nei gerai, nei blogai. Priimu kaip faktą ir net nesu linkusi vadinti jos alternatyva tradicinei žiniasklaidai. Čia labai ilgai galėčiau pasakoti apie tai, kodėl blogai negalėtų pateikti pakankamai išsamiai, išmaniai ir didelio srauto aktualių naujienų, o tik komentuoti jau praėjusius pavienius įvykius bei rašyti nuomones ar valandomis nesenstančią info. Bendravimas apskritai yra teigiamas reiškinys. Ir gerai, jei jis yra aukštesnio, nei One.lt lygio. Dar geriau, jei jis vyksta gyvai ir tarp daugmaž protingų (bent jau šiek tiek rašyti mokančių) žmonių. Dabar iš visų jėgų bandau sulaikyti savo norą pradėti postringauti apie bendravimo naudą visokeriopam tobulėjimui ir tik pasakysiu, kad mums bent jau buvo smagu. Ir kiekvienas, kuris gali dalyvauti tame bendravime, tiek pat naudos ir gaudamas pats, ir suteikdamas kitiems, yra labai welcome. Neatsižvelgiat į tai, ar jis rašo blogą, ar ne.

 3. |

  na yra teisybės tame komentare. jau pats faktas kad yra terminas "Lietuvos blogosfera" šį tą pasako (:

 4. |

  Pritariu Nordicui. Ypatingai geras pastebejimas del BlogOut'o. ir apskritai, apsilankius to pavadinto "elito" bloguose kazkodel i akis krenta komentarai palikti kitu "elitieciu". todel savo komentaro palikti kaip ir nebesinori, nes negi bus kam nors idomi tavo nuomone…

 5. |

  Tinginčiam: o kodėl jūs kažką vadinat elitu? pagal ką skirstot?
  Nesuprantu, čia pavydas ar kaip? Apturėjom, gerą laiką – taip. Bet tai galėjo būti ir forūmu asociacijos akredituotų narių suvažiavimas, taip tik sutapo, kad BlogOut.
  O nuoširdžius žmonių (žmonių išdrįsusiu atvažiuoti susipažinti su kitais žmonėm) pasakojimas kelia priešpriešą, o ne norą atvažiuoti kitais metais ir patiems pabandyti pasilinksmint.

 6. |

  Nei joks nepavydas, as net negyvenu Lietuvoj, mano blogas yra greiciau tinginio dienorastis idomus tik mano giminems Lietuvoje.Tiesiog pagal tai, kurie blogai daugiausiai lankomi nusprendziau.
  Gal ir neteisingai nusprendziau…
  Be to, kiek tenka ziureti i nezinau.lt blogoramos irasus, nuorodos dazniausiai driekiasi i tuos pacius – kleiva, pragarovirtuve – dovile, pocius.lt, originalas…. Nuobodu.
  As nesakau, kad Blogoutas buvo/yra kokia tai negerove. Darykite jus ten ka norit, bet virtine komentaru vienas kito bloguose po to kas ivyko, ir kaip minejo Nordic'as "… jiems vieniems suprantami "bajeriai", jiems vieniems įdomūs prisiminimai ir pan…" atrodo tragikomiskai.
  PS. O juokingiausia, kai pagauni koki blogeri meluojant – tada prasideda atakos ne tik is jo, bet ir is elitines grupeles sebru, mazdaug – e, kas tu toks, kad dristum abejoti musu skelbiamomis tiesomis??? Po to sis tonas perauga i – ee, nu tipo mes cia pagrazinom siek tiek ir viska ten. Finale metama iki koktumo nuobodi ir buka fraze: nepatinka – neskaityk. Tiesiog miela :) Belieka atsikirsti pasiulymu panaikinti galimybe komentuoti. Bet tada bloginimas neteks puse savo zavesio, ar ne?

 7. |

  Dėl pagavimo meluojant nežinau, tad nieko nepasakysiu.

  O komentavimas po įrašais pasakojančiais apie dalyką, kurio jautiesi didesnė ar mažesnė dalis, tai man atrodo labai normalu.

  Dėl elitiškumo pagal lankomumą, tai ką aš žinau. Darant prielaida kad aš turiu savo elitinių blogų sąrašą ir žiūrint į blogologas.lt statistiką, tai ojojoj kaip nesutaptų. Bet vėl gi, aš turiu mėgstamus blogus, ne elitinius.

 8. |

  Kadangi blogus skaito ne vien patys blogeriai, galima teigti, jog tie labiausiai lankomi ne taip jau labai ir erzina daugumą skaitytojų tais pavieniais tik jiems patiems suprantamais įrašais. Jei žiūrėjai komentarus būtent po įrašais apie įvykusį renginį, nenuostabu, jog komentuoja pagrinde jo dalyviai – nes jie suprato apie ką įrašas.
  Kituose įrašuose labiausiai dėmesį atkreipiančius "elitiečių" komentarus pavadinčiau iš dalies optine apgaule – su kokiu nusiteikimu žiūrėjai, taip ir matei, iš dalies tiesa – jei žmonės jau ir ne kartą susitikę buvo ar tiesiog seniai skaito tą patį tinklaraštį, jiems parašyti komentarą yra kiek lengviau, nei visai svetimam žmogui. Tai, kad nebūtų atsižvelgta į prašalaičio nuomonę nėra tiesa. Mano bloge yra nuolatinių komentatorių, kurių nepažįstu, jų blogų neskaitau arba jie jų neturi. Galbūt pažįstamų komentarai iš anksto turi šiokį tokį pasitikėjimą, nes žinai jų nuomonę ar žinias konkrečioje srityje, tačiau komentuojantys prašalaičiai man ir pačiai yra pagelbėję, suteikę naudingos informacijos ar užvedę įdomią diskusiją, todėl, bent jau asmeniškai aš, pati jų nuomonės tikrai neignoruoju.
  Blogoramos šaltinių ribotumą galima paaiškinti techninių bei fizinių galimybių ribotumu. Kasdien atsiranda labai daug naujų tinklaraščių. Viena, praktiškai neįmanoma jų visų sugaudyti ir užsiprenumeruoti. Antra, perskaityti per dieną keletą tūkstančių naujų įrašų, kurių (vėl tas magiškas skaičius) 95 proc. yra suprantami dar siauresniam ratui, nei "elitiniai porengininiai" įrašai, yra pernelyg daug laiko reikalaujantis bei pernelyg mažai naudos suteikiantis darbas.
  Apie pagavimą meluojant.. Meluoti yra blogai, suklydus negalėti to prisipažinti – irgi. Bet, manau, tai yra atskira tema.

 9. |

  Plepi aš šiandien. Dar pasisakysiu.

  Manau tai, kad į Nordic komentarą buvo sureaguota ir netgi atskiru įrašu, rodo, jog nepažįstamųjų komentarai irgi yra reikšmingi.

  Nedrįstant komentuoti ten, kur jau pasisako "elitiniai" kitų blogų autoriai, mano supratimu, yra panašu į nedrįsimą prieiti prie bendraujančių nepažįstamų žmonių grupės ir paklausti kaip jiems sekasi. Porą kartų perlipkite per save ir pabandykite.
  Žiūrėkite kaip autorius reaguoja. Jei nuomonė bus vertinga, ji tikrai nebus ignoruojama.

 10. |

  Nepaskaičiau komentaro iki galo, nes nesupratau jo point'o. Na ir kas? Pakliuvai į tokį "underground'inį ir sąmokslinį" blogą, paskaitei, nepatiko, uždarei langą ir keliauk sau sveikas į "plačiajai visuomenei" skirtus blogus (nors vis tiek nesuprantu, kaip jis tuos "bloguosius" ir "geruosius" blogus identifikuoja). Žodžiu, kame problema, žmonės?
  Bičas aiškiai susireikšminęs ir norintis, kad visi blogai būtų jo skonio. Va į jo blogą tai tikrai neičiau – per sunkus požiūris:)

 11. |

  Na ok, tegul formuojasi tie elito junginiai, tegul rašo kas įdomu ir ką supranta tik jie. Skaitytojai atsirinks…Nordic komentaras tikrai vertas diskutavimo. Konstruktyvaus, o ne destruktyvaus.

 12. |

  Pritariu šio blogo autoriaus komentarui.

  "<…>Daugelis žmonių visada norėjo burtis ir būrėsi į grupes<…>"
  Taip, būrėsi, buriasi ir bursis. Žmogus nesukurtas būti vienas. Jam visada reikia kompanijos. Ir tikrai tiesa, kad grupėse žmonių atsiranda tų, kurie rišliau vieni su kitais bendrauja.

  Kita vertus… o gal tų, rimtai (arba įdomiai ar kaip norite vadinkite) rašančių nėra tiek jau daug, kad būtų daugybė nuorodų į daugybę įdomių blogų. nezinau.lt bloge apskritai tik įdomios ir dažnai net neeilinės naujienos. Ir nuorodos į blogus, kuriame kažkas įdomaus parašyta (na, vieną kitą kartą pasitaiko ir neįdomus įrašas.).
  Ir dar, grįžtant prie "elito". Matyt tie žmonės yra ištikimi tam, ką daro. Ir atsinaujina reguliariai ir skaitant jų įrašus jaučiasi, kad autoriai žino, apie ką kalba. R espect ištikimiems savo hobiui!

 13. |

  Dovilė, tikrai daug šneka :))

  Manau būtent dėl asmeninių įspūdžių (kur ką valgiau ir ką vartojau) pertekliaus įrašuose įvardintas procentas tinklaraščių "yra šlamštas", ir būtent tie "nepritaikyti" įspūdžiai yra labiausiai neįdomus skaitytojui.
  Būtų geriau jeigu tik blogout puslapyje būtų visų dalyvių įspūdžiai+nuotraukos ir skaitytojo nevargintume tokiais įrašais.
  Būtent dėl to prenumeruoju tik 16 lietuviškų blogų (9 jų apie verslo tematikos), kurie rašo skaitytojui (daugiau sau įdomių neradau).
  Ir apskritai visi užkulisiai turėtų būti tam skirtoje vietoje (blogeriai.lt), o kreipimasis į skaitytoją savo vietoje (įrašuose).
  Paskutiniu metu matau atvirkštinę tendenciją ..

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 14. |

  nėra patekti sunku :) kaip tik atvirkščiai.

 15. |

  Iš dalies visai pusėtinas sprendimas – dėti visus įspūdžius po renginio į vieną vietą. Bet tuomet tai liktų dar siauresniu reikalu, nei yra dabar, nes įrašais dalyvių bloguose renginys yra populiarinamas.

  O kalbant ne apie renginį konkrečiai, o apie skaitytojui įdomų turinį apskritai, kaip gi blogo autoriui atspėti, kas skaitytojui bus įdomu. Ir kaip prisitaikyti prie skirtingų skaitytojų?
  Man tai neatrodo realiai įmanoma. Taip pat sunku patikėti, jog užsiprenumeravę kokius ors blogus, skaitote absoliučiai viską, ką jie rašo. Manau, jog paprasta būtų skipinti pavienius neaktualius įrašus, o tokių esant per dideliam kiekiui, tiesiog atsisakyti prenumeratos. Grubus sprendimas, bet lengvas ir efektyvus. Pati taip ir elgiuosi.

 16. |

  ir as esu tas tylusis narys kuris visus jusu blogus skaito nuo tada kai jie tik gime (tik pragarovirtuve teko is dell`itinti nes sedau ant dietos). Rasot jus pukiai, viskas grazu, bet, kad atsiranda didelis atsiskirimas tarp blog`eriu ir skaitytoju tikrai jauciasi, o viena diena kai paspaudus refresh ismete 15 naujienu apie blogout, tai tik patvirtino. komentaras neitema, bet kadangi as perskaiciau jusu 5 a4 lapo ilgio komentarus, tai pamaniau kad ir jus reik pakankinti savo blevyzgom :)

 17. |

  Pradedu dvejoti, ar apskirtai suprantu, kas rodo blogų autorių atsiskyrimą nuo skaitytojų. Ar tai yra įrašai apie renginius, kuriuose dalyvavo tik blogeriai, ar tai yra požiūrių į konkrečius dalykus skirtumas, ar gal net susireikšminimas, ar dar kas? Norint ieškoti sprendimo, visų pirma reikalingas problemos supratimas. Būtų šaunu, jei atsakytų skaitytojai, kurie tą atsiskyrimą jaučia, o ne blogų autoriai.

 18. |

  manau i sita klausima labai puikiai atsake eugenijus.

 19. |

  Laba diena.
  Iš karto atsiprašau už ilgą rašliavą. Tingintiems skaityti trumpa reziumė : autorius iš pradžių atsako keletui blog‘erių asmeniškai, po leidžiasi į filosofavimus, pabaigoje išreiškia susižavėjimą LT blogosfera. Dixi.

  Full version :

  @Šilui:
  Esu nustebęs dėl tokio dėmesio mano komentarui (kažkaip net nejaukiai pasijutau – lyg ant scenos su pižama :)) Maniau diskusija vyks (jei apskritai vyks) ne dedikuoto įrašo formate, o tiesiog ankstesnio įrašo komentuose. Anyway, yra kaip yra.
  Kodėl komentaras nugulė į šį blog'ą? Todėl, kad jo paantraštė "Apie tai, kas užkliūna" :) Užkliuvo, tai ir parašiau.
  Pabandysiu atsakyt Šilui, nors į jo atsaką tatai yra sunkiausia padaryt. Nes iš tiesų – kone visi mano argumentai užmušami vienu vieninteliu sakiniu apie tai, kad bendravimas pats savaime yra vertybė…
  Bet viena pagrindinių minčių, kurios "išdiskutavimo" tikėjausi, yra ta, kad blog'ų kultūra keičiasi. Tai natūralu, tačiau kokia linkme ji kinta? Kurį laiką ji buvo artima, sava kiekvienam skaitytojui (jau minėtas merginos/vaikino iš gretimo namo atributas). Buvo aišku, kad tai reiškinys, kylantis iš mūsų visų tarpo, jis neabejotinai nuoširdus. Tai buvo tarsi anekdotai sovietmečiu – juos kūrė kažkas iš mūsų, juos platino kažkas iš mūsų, pasakojom vieni kitiems… o šalia egzistavo oficialusis, valdžios pripažįstamas humoras ir satyra. Tikiuosi aiškiai apibūdinau analogiją – blogosfera ir oficialioji pinigų žiniasklaida. Tuo tarpu tapdama organizuota, be to, dar ir reklamuodama užgimstantį savo korporatyvumą, blogosfera atitolsta nuo skaitytojo. Ji tampa panaši į bet kurį kitą žiniasklaidos vienetą. Skirtumas tik tas, kad blog'eriai sėdi ne vienoje redakcijoje ir (galbūt) negauna pinigų už tai, ką rašo. Blog'eris tampa jau nebe tuo kažkuo iš mūsų, o kažkuo iš JŲ, iš tų, kurie yra viena chebra, viena kompanija, vienas išskaidytas laike ir erdvėje leidinys. Toks įvairiapusis. Su savo skiltimis apie IT, kulinariją, psichologiją ir pan. Kiek autoriai begali būt objektyvūs vieni kitų atžvilgiu? Kiek begalima pasitikėt vieno "paproteguotu", o kitų draugų (bendraautorių) entuziastingai palaikytu kokiu nors "brandu" ar pan.? Ypač, kuomet verslas ima pamažėle atrast blog'us, ir (kas labiausiai apmaudu skaitytojui, bet kutena savimeilę blog'eriui) – pačius blog'erius… Į jus juk žvelgiama kaip į reklamos įrankį, am I wrong?
  Ir dar. Visada maniau ir iki šiol manau, kad saikingas anonimiškumas – vienas iš blog'erio "šarmų". Tai nereiškia, kad pasipylus internete visų Jūsų nuotraukoms aš kažkuo nusivyliau :) Tiesiog tai yra dar vienas atributas, skiriantis blog'ą nuo „dienraščių lyderio“ šlovės nuolat besivaikančių žiniasklaidos vienetų. Tų, kuriose įrėmintos komentatorių galvos šalia jų (?) parašyto teksto iki nuobodulio pažįstamos visai LT. Galvos, kurios, vakare įsijungus TV dėžę, dar ir kalbėt, pasirodo, moka :)

  @Dovilei:
  Kaip atspėti kas skaitytojui bus įdomu? Na tai juk paprasta, jei kalbam apie BlogOut'ą. Kažkodėl esu įsitikinęs, kad didesnei daliai skaitytojų yra kur kas įdomiau sužinoti tų dviejų (che-che) pranešimų turinį, nei tai, kaip Dovilė atidarė paryčiais duris keletui "strangers in the night" :) Tai formos ir turinio santykis. Bent jau man įdomiau ne KAIP vyko renginys, o KAS jo metu buvo kalbama. Kokios vyko diskusijos, kokios nuomonės išsakytos. Kartoju – tai labai subjektyvu. Gal kažkam įdomiau būtent atvirkščiai. O dėl renginio reklamos… na, patikėkit, jei jau žmogus rašo blog'ą, tai jis tikrai žino ir seka blogosferos gyvenimą ir jokios reklamos jam nereikia. Juoba, kad reklamą juk reikia žudyti, ar ne :) Manau, kad ji čia būtų reikalinga tik jei norėtumėt pritraukt žmonių iš šalies, ne blogerių.

  @Eugenijui:
  Manau tai taikliausias pasisakymas, atitinkantis ir mano komentaro dvasią  Cituoju : "Būtų geriau jeigu tik blogout puslapyje būtų visų dalyvių įspūdžiai+nuotraukos ir skaitytojo nevargintume tokiais įrašais" + "Ir apskritai visi užkulisiai turėtų būti tam skirtoje vietoje (blogeriai.lt), o kreipimasis į skaitytoją savo vietoje (įrašuose)".
  Tik aš gal kiek švelnesnę nuosaką vartočiau. Skirtingai nuo tradicinio "pardavėjas-klientas" santykio, blog'erių santykis su skaitytoju yra lygiaverčių partnerių santykis. Vienas nori ir gauna galimybę saviraiškai, kitas – patenkina savo norą sužinoti, skaityti tai, kas jam įdomu. Ir čia negalioja taisyklė "klientas (skaitytojas) visada teisus". NIEKAS NIEKAM NIEKO NESKOLINGAS. Nei blogosferoj, nei apskritai gyvenime.

  @Visiems diskutavusiems:
  Šaunu, kad komentaras iššaukė konstruktyvią ir argumentuotą diskusiją. Kažkaip netyčia jis tapo ir tarsi lakmuso popierėliu tikrinant blog'erių savimeilės būklę :) Įsižeis ar neįsižeis už kritiką? Paniekins komentatorių ar bandys diskutuot su juo? Respect už tai ką matau :)

  „…nes pakilūs tekstai ima erzinti skaitytojus…“ :) :) :)
  Mano komentaras buvo išties subjektyvus ir emocinio pobūdžio. Tačiau kiek kitokio, nei neperskaičiusi jo iki galo leido sau "diagnozuoti" psichologijos guru Blondie :) (nediskutuosiu su ja, nes nematau prasmės diskutuot su žmogum, nesusipažinusiu su diskusijos dalyku).
  O tas emocinis pobūdis labai paprastas. Ir labai egoistiškas :)
  Mes esam šalia. Blog'eris ir skaitytojas. Ir jei blog'eriai daro įtaką skaitytojams (pateikdami kartais stulbinančio emocinio užtaiso pastebėjimus ar netikėto rakurso įžvalgas savo įrašuose), tai kodėl skaitytojai negali (neturi?) daryti įtakos blog'eriams? Juk jei skaitytojas pamėgo tam tikrą blog'inę kultūrą su tuo metu vyravusiomis jos formomis, turiniu, tradicijomis, kodėl jis turėtų tylėti matydamas kaip visa tai keičiasi (jo subjektyviu manymu) vargu ar į gerąją pusę? Pasirinkimas paprastas:
  1. Pasakyti apie tai garsiai.
  2. Unsubscribe.
  Aš pasirinkau pirmą variantą.
  Kodėl?
  Todėl, kad mane žavi Vienotokio intelektas ir produktyvumas bei nenusakomo pločio akiratis* :) Todėl, kad visa šeimyna retsykiais leidžiam sau persyvalgymo silpnybę dėl savo virtuvėj atkartotų tų nelemtai skanių Pragarovirtuvės viražų. Todėl, kad ne vienas tėvas norėtų turėt tokį sąmoningą ir guvų sūnų kaip AndriusKleiva. Todėl, kad ne vienam popieriniam LT piliečiui reiktų pasimokyt aktyvaus pilietiškumo iš EžiukoSuKedais. Todėl, kad pinigų žurnalistika suėstų viską aplink, jei ne tokie projektai kaip DievuŽiniasklaida. Todėl, kad…**

  Truputis patoso, ar ne :) Nu reikia gi… ne visada tokie jau Nordic esam :)

  Best regards from

  *Nordic*

  _____________________________________________
  *Beje, Vienotokio dėka aš ir atradau blog'us, GTD bei dar krūva superinių dalykų net'e :)

  **Suvokdamas, kad todėlčizmas kvepia pelnytom/nepelnytom liaupsėm ir greit pabosta komentarų skaitytojams, pilną "Todėl, kad…" sąrašą galite rasti neseniai išleistoje mano knygoje "Blog'ai. Asmeninių Nordic simpatijų giluminė analizė", 4 tome, 389 psl.

 20. |

  OK, mane praktiškai įkvėpė siekti glaudesnės interakcijos su skaitytojais. Beliko susikaupti, surasti daugiau būdų tai daryti ir šiek tiek pasistengti.

 21. |

  Aš gal daug nerašysiu. Kaip rašančio ir stebinčio tinklaraščius mano mintys arčiausiai Šilo ir Dovilės pastabų.

  Pirmiausia viena nuoroda:
  http://www.problogger.net/archives/2008/06/21/the-power-of-getting-personal-on-your-niche-blog/

  Darren Rowse – vienas garsiausių profesionalių tinklaraščių autorių, tačiau jo tekstuose daug asmeniškų dalykų. Kodėl? Todėl, kad pasirinkdamas tinklaraštį vietoje žurnalo, laikraščio ar portalo, skaitytojas pasirenka temos nagrinėjimą kito žmogaus, tinklaraščio autoriaus, akimis. Gal net ne vienos temos, o visko, kas jį supa ir kas yra jam svarbu. Todėl ir sąlytis su asmeniniais dalykais, su džiaugsmais ir nusivylimais neišvengiamas. Daugeliui skaitytojų tai patinka, nors dalis vėliau nusprendžia, kad jiems laikraštinės ataskaitos yra arčiau širdies. Draugiškai atsisveikinam, nes mėgstančiam tik instrumentinę muziką, tikrai netaps geriau, jei aš stengsiuosi dainuoti kitu balsu, nei turiu.

  Nežinau.lt paantraštė šiek tiek klaidina. Turėtų būti „autorių asmeninis santykis su technologijomis, internetu, pastangomis siekti didesnio produktyvumo ir lašas jų gyvenimo“. Bet kai renkiesi skaityti tinklaraštį, tai turėtum suprasti savaime.

  Čia, žiūriu, kaišo man siaurą Blogoramų apimtį. Jos tokios turi būti. Neketinu skaityti to, kas man neįdomu, nes neturėčiau ir komentaro prie nuorodos. Ir kitiems tą patį patarčiau – skaitykite tik tai, kas jums įdomu ir ką norisi retkarčiais pakomentuoti. Čia ne žiniasklaida transliuoja klausytojams, čia paprasti žmonės kalbasi su žmonėmis.

 22. |

  Skaičiau, skaičiau ir pajutau liūdesi "tik skaitytojų" pasisakymuose, kad mylimi blogai keičiasi. Gerai pagalvojus ir man liūdna kai pradeda keistis pamėgtas blogas, bet be pokyčių dar blogiau.

 23. |

  @Šilui
  Hm-hm. Klausimas – kokiu adresu galima mestelėt atsakymą į, ko gero, tik RSS'e egzistuojantį 08.06.30 įrašą "Asmeninis prašymas"? Mano e-mail'as veikiantis.

 24. |

  Aš visiškai pritariu komentatoriui!
  „Ir tinklaraščiai, tai laisvė. Laisvė rašyti apie ką nori“
  Va, čia ir prasideda iš dalies tas „sužvaigždėjimas“!
  Rašiau ne kartą į žurnalą. Taip pat pažįstu ne vieną žurnalistą. NIEKAS net ir didžiuosiuose laikraščiuose, kaip Lietuvos Rytas, nenurodinėja jums kokia tema rašyti, apie ką ir kaip. Nurodinėja tik kokių gramatinių klaidų nedaryti.

  O žinote kas man nepatika lietuvių bloguose? Juose, kitaip nei užsieniečių rašomuose, pernelyg dažnai ir daug rašoma apie Lietuvos blogosferą. Pernelyg dažnai vos ne nurašomi straipsniai nuo kitų lietuviškų blogų apie visokias diskusijas.
  „Dėl grožėjimosi savimi irgi teisybė, aš manau žinau, kad aš fainas, protingas ir gražus :) O kaip kitaip gyvenčiau, jei pastoviai prikaišiočiau sau pačiam savo trūkumus ir nematyčiau privalumų?“
  Deja, tu klysti. Gyventi reikia mokant ne tik žinoti koks tu geras, bet ir žinoti kur tu blogas – tai lygiaverčiai dalykai.
  „Bet tikrai nepasakyčiau, kad yra kažkokia pertvara tarp blogerių ir „paprastų žmonių“ ir kad sunku žmogui prisijungt prie tinklaraštininkų bendruomenės.“
  O kaip prisijungti? Nejau kiekvienas lietuvis, rašanti blogą, jau yra laikomas lietuvių tinklaraštininkų bendruomenės nariu? Kas jeigu aš nė kiek nebendrauju su kitais blogeriais?

  Atleiskit, bet kitą komentaro dalį teko nutrint po to, kai perskaičiau ir supratau, kad tai grynas „varymas“ ant blogerių. Ši tema kažkodėl neskatina jokių pozityvių minčių apie blogerius. Gerai, kad bent jau kol ne visi perrašinėja įrašus iš kitų tinklaraščių ir yra patogi galimybė rinktis ką nori skaityti, o ne skaityti ta pačia tema praktiškai tą patį kas 10 bloge…

 25. |

  Ilgas komentaras senoje temoje, bet gi galim ir pabendrauti :)
  Daugelis išsakytų tamstos minčių neprieštarauja manosioms, o tik jas papildo arba iš kitos pusės apie tą patį, bet vienas užstrigo:
  "O kaip prisijungti? Nejau kiekvienas lietuvis, rašanti blogą, jau yra laikomas lietuvių tinklaraštininkų bendruomenės nariu? Kas jeigu aš nė kiek nebendrauju su kitais blogeriais?"
  O tai paėmus bet kokią bendruomenę, ar galima būti jos nariu nebendraujant su ja? O ar gali iš vis būti kažko dalimi, nesijaučiant dalimi ir nekreipiant į kitus dėmesio?

Komentuok

You must be logged in to post a comment.