Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 01 31 Mokamos interneto tarnybos

Pratęsiu vienastoks mintį, jei interneto tarnybos taptų mokamos, už kurias mokėčiau.

Gmail – daug istorijos, daug dėžučių ir šiaip pusė gyvenimo ten praleidžiu. Mokėčiau iki 240 lt per metus.
Google Reader – bandyčiau ieškoti alternatyvų, nepavykus – iki 200 lt per metus.
Google Notebook – nors nieks neprašė mokėti, o sustabdė vystymą, sutikčiau mokėti 20 lt per mėn.
El. pašto grupės (Google groups) – pagrinde naudojamas laisvalaikiui ir panašiam šlamštui rašinėtis, su tam tikromis grupėmis žmonių. Matyt pasileisčiau ant turimo hostingo už kurį ir taip moku. Tad – 0 lt
Internetiniai ofisai (Google docs, Zoho)– nemokėčiau, 0 lt. Yra nemokamų alternatyvų ne tarnybų, arba naudočiau Microsoft produktą, darbe ir namie vis tiek turiu.
Atsarginės kopijos – automatinės atsarginės kopijos, sinchronizavimas, versijavimas, saugus ryšys, neribota (arba labai didelė) vieta failams. Mokėčiau 4.95 JAV pinigą per mėn. Dabar moku (Mozy).
Torrent – nežinau, jei visi agregatoriai taptų mokami, kažką reiktų galvoti. Iki 10 lt per mėn., įskaitant, kad greičiausiai būtų galima kooperuotis su draugais. Dabar į mėnesį paaukoju 10 lt, vienam trakeriui už pasiaukojimą skanuojant knygas (senas).
Foto saugojimas – dabar moku už Flickr. Jei nesikeis sąlygos ir kaina, ir toliau mokėsiu.
Dėl informacinių portalų – 0 lt, manau liks bent vienas padorus – nemokamas (gyvenantis iš reklamos), nebent tikrai labai geras – iki 10 lt/mėn.
Tinklaraščiai – 0 lt. Visų pirma netikiu kad taip atsitiks, antra jų labai daug, tad atskirai mokant arba daug pinigų man išleisti, arba kapeikos autoriams.
Dėl Facebookų, twiterių, diggųnulis litų, net apsidžiaugčiau, jei taptų mokamomis, ir nesinaudočiau.

Už kokią interneto tarnybą ir kiek sutiktum mokėtum tu? Kuri pakankamai svarbi?

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  Jei nepaslaptis koks torrent trackeris susilaukia tavo paramo kiekvieną mėnesį?

 2. |

  nepaslaptis – nerealus.lt

 3. |

  Mokėčiau už gmail, greader, dar wordpress platformą, jeigu neatsirastų tinkamų alternatyvų tinklaraščiams.. Nors naudoju self-hosted wp, bet juk nežinai kada taip atsitiks, kad kūrėjai norės turėt pinigų ir sau..

 4. |

  […] akcija iš tiesų yra ne visai akcija, Šilas tiesiog atsakė į vienotokio įrašą apie mokėjimą už interneto tarnybas. Kadangi pamaniau jog tai nebloga […]

 5. |

  Už Google Notebook sumokėčiau vien tam, kad padarytų palaikymą Operai.

 6. |

  […] Nežinau.lt, Pociaus ir Šilo atsakymus, matau kad daugiausiai paramos susilauktų Gmail pašto dėžutės. Daugiau kiekvienas […]

Komentuok

You must be logged in to post a comment.