Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 12 2 Mitas apie el. knygas Nr. 2

Mitas apie el. knygas Nr. 2:
paper
El. knygos labai vargina akis / aš apžlibsiu / susigadinsiu akis

Čia matyt turima galvoje, kad el. knygų skaitymas labiau kenkia akimis nei šiaip knygų skaitymas.

Jei nekalbėt apie skaitymą mob. telefonuose, nors juose tikrai daug kam patinka skaityti knygas, dėl priežasties, kad telefonas visada ir visur kartu. Nekalbėt apie kompiuterio ekranus, kuriuose galvojama kad ir reiktų skaityti elektronines knygas, ir nemažai el. knygų yra perskaitoma jame. O kalbėt apie specialiai tam skirtus įrenginius, tokius kaip Sony Reader, Kindle, Hanlin eReader ir daugelį kitų kurie naudoja e-rašalo (e-ink) technologiją, tai skaitant knygas juose, akys nevargsta labiau nei skaitant knygą popieriuje. Tekstas aiškiai matosi ir prie itin stipraus apšvietimo, ir žiūrint į ekraną įvairiais kampais. Be to įrenginyje galima visada pasididint šrifto dydį, ko tikrai nepavyks spausdintoje.

Tai apibendrinat: e-rašalo raidės atrodo lygiai taip pat kaip spausdintos raidės ant popieriaus, ir akim kitaip nei skaitant normalią knygą – nekenkia.

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  Yra dar vienas nežinau ar mitas. Kai kas (leidėjai) teigia, kad el.knyų išleidimas yra labai brangus.

 2. |

  Telefone galiu skaityti ilgiau, nei prie kompiuterio. Spausdintas tekstas irgi labai jautrus apšvietimui, akys vargsta neprasčiau, nei prie monitoriaus – jei netinkamai knygą apšviesit :)
  O telefone nesunkiai reguliuojasi apšvietimas – naktį skaitau su 1% apšvietimo – kaip tik ;)
  Foną mėgstu šviesiai pilką, raides – beveik juodas, tai yra, aš jas pritaikiau savo skoniui, pritaikiau savo akims ir savo skaitymo įpročiams.
  Jei jau mažas ekranas – ne bėda, tai skaityklių didelis bus tikra atgaiva akims :D

 3. |

  visi šie “mitai” yra teisingi, kitaip jau seniai e-knygos būtų paplitę. Skaitymas telefone – vargas grynas, readeriai brangūs ir “uždari”. Tik kai kokie normalūs kiniečiai pasigaus gamybą ir viską galima bus į juos krauti, tada tik ir prasidės normalus vartojimas. Aišku ir “fyrinimas”, bet jis jau ir taip vyksta, bet tai niekis, palyginus su tuo, kas bus ateityje.

 4. |

  @vyr tai yra mitai, dėl to el. knygos ir plinta. Dėl skaitymo telefone, labai didelė dalis el. knygų ir yra perskaitoma telefone, tai daug daug žmonių su tavim nesutiktų.
  Readeriai nėra uždari, Kindle ne rodiklis.
  Kiniečiai jau “pasigavo” gamybą ir modelių tiek kad net nežinau į kur nuorodą duoti.
  “Fyrinimas” iš dalies ir vyksta dėl to kad nėra kur pirkti. Nes kodėl kitaip palyginus neseniai paleidus normalų pardavimą el. knygų: “For every 100 books we sell in physical, we sell 48 Kindle books”

 5. |

  Deividai,
  čia http://www.lizi.lt/mitas-apie-el-knygas-nr-3.html apie tai nemažai padiskutavom ir panašu, kad Lietuvoje tai gali būti nelabai apsimokantis dalykas

 6. |

  “el.knyų išleidimas yra labai brangus”????????????????
  Kas per nesąmonė? Turbūt nežinot, kad daugelis spausdinimui ruošiamų knygų iš pradžių paruošiamos pdf formatu. Žinau, nes mano paties knyga taip buvo leidžiama.

Komentuok

You must be logged in to post a comment.