Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2010 02 18 Lietuviškos el. knygos jau pardavime

Šiandien, kartu su Vilniaus Knygų mugės 2010 startu, skaitykle.lt jau galima įsigyti el. knygų lietuvių kalba. Knygų kol kas labai nedaug, dalis jų nemokamai buvo duodamos ir ankščiau, ir dominuoja lietuvių autorių knygos. Matyt daug paprasčiau buvo dėl normalios kainos kalbėtis. O kainos tai nuo 10 iki 20 litų, kas yra visai normalu žinant kiek pretendentų ją dalintis – valstybė, autorius, leidykla, skaitykle.lt.

Šiandien knygų mugė, tai skaitykle.lt kūrėjams bus gera proga gyvai parodyti knygų leidėjams kaip tai veikia, ir gal greitu metu turėsime žymiai daugiau knygų pardavime. Nes kol kas matau leidyklą Colibris, kurie ir ankščiau buvo gan novatoriški, Eugrimas, irgi pradėję nemokamai dalinti Drakštą, ir dar keletas, kur matyt labiau autorius nei leidykla dalyvauja.

Nusipirkau ir aš el. knygą. Visas prikimo procesas praėjo greitai ir sklandžiai, neskaitant perteklinių duomenų prašymo, tokių kaip adresas, bet čia matyt labiau sąskaitoms reikia nei pardavėjui.

O vat nusipirkus knygą ir prasidėjo. Knyga atsisiunčia .acsm formatu, kas reiškia kad reikia atsisiųsti ir įsidiegti Adobe Digital Edition, kas reiškia kad reikės užsiregistruoti Adobe.com ir gauti Adobe ID. Asmeniškai man dar reiškė pasikankinimą su Sony Readeriu ir jo programinę įranga. Bet štai visos kliūtys nugalėtos, pirmo karto skausmai iškentėti, knyga skaityklėje, galima naudoti pagal paskirtį. Bet apsaugos vistiek nervina ir turi mirti.

Labai džiaugiuosi skaitykle.lt progresu ir linkiu pačios didžiausios sėkmės.

Tags: , , ,

Komentarai

 1. |

  DRM turi mirti – pasirašau po kiekviena šito teiginio raida. Manęs tie patys skausmai laukia, grįžus namo. Turiu Sony Reader Pocket Edition. Jeigu per daug nenervuos įkėlinėjimas per ADE, paremsiu lietuvių novatorių verslą.:)

 2. |

  Labai nenervuos, tereiks instaliuotis Adobe Digital Editions ir atsinaujinti Sony Reader Library, ir tada per Adobe softą įsikelinėsi knygas.

 3. |

  Matau tik viena sios (el.knygos) pranasuma. Nereikia eit i knygyna ir pristatymas i namus nemokamas :D

 4. |

  @ Skotas: kitas privalumas, niekada nesibaigiantis tiražas, nepasimes, neišsipurvins.

 5. |

  Pasimest gali :)

 6. |

  Betk ada gali pasijungkti prie skaitykle.lt ir atisisiųsti vėl. Aišku jei skaitykle.lt neužsidarys.

 7. |

  Šilai,
  praktiškai papuolei į Lietuvos istoriją:)

  Dėl DRM sutinku, bet tai leidėjų reikalavimas. Jei būtų mano valia tai visus juos nuimčiau.
  Adobe Digital Editions – skauda tik pirmą kartą, paskui viskas bus lengviau :)

 8. |

  Nieko, pažais leidėjai su DRM ir nustos. Čia toks grėblys, ant kurio visiems rūpi užlipt: muzikos studijos jau atsikando. Ateis laikas, kai ir knygų leidėjai supras, kad norint sudominti skaitytoją, reikia duoti tai, ko jis nori. Nes, priešingu atveju, jis pats pasiims neatsiklausęs. Manau, greitai visi nueis O’Reilly pramintu keliu ir spjaus į DRM. Tačiau tam reikia, kad knyga būtų įtraukta į visą paslaugų sistemą, kurioje pats failas yra tik menka jos dalis.

 9. |

  […] dar vz.lt, kaunodiena.lt, lrytas.lt, lizi.lt, eknygos.eu, marketer.lt, martynas-zilionis.lt, urvas.wordpress.com, kleiva.lt, 15min.lt, […]

 10. |

  kas megsta skaityti e-knygas,tai daug jų rasite http://www.knygurojus.weebly.com lietuvių ir užsienio šalių knygos lietuviškai ir nemokamai

Komentuok

You must be logged in to post a comment.