Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2007 07 9 Kruptos 2 – dar viena duomenų šifravimo programa

 

Naudoja pakankamą viešą 128-bitų šifravimo algoritmą (daugelis jų yra vieši). Kūrėjų teigimu neturi jokių atsarginių įėjimų, paslėptų raktų ir pan., tad jei jau užmiršote slaptažodį, tai jūsų informacijos tikrai niekas nepamatys, įskaitant ir jus pačius.

Diegimas, labai lengvas ir paprastas. Integruojasi į Windows explorer‘į (į Total Commander irgi), po dešinio pelės mygtuko matome lengva valdymo meniu, kur poros mygtukų paspaudimų galime failą ar katalogą užšifruoti ar dešifruoti. Labai patogu naudoti šifruojant USB ar kitas nešiojamam laikmenas, nes gali užšifruoti visą įrenginį ir jums nebus baisu dėl informacijos jį pametus.

Yra galimybė kurti savaimę išsišifruojančius failus .exe (self-extracted), kuriuos galėsite iškoduoti ir kompiuteryje be šios programos. Failo dydis dėl to pasikeičia maždaug 400 kb.

Porą pastebėjimų: šifruojant failus, originalūs automatiška išsitrina, lieka tik šifruota versija. Kuriant savaimę išsišifruojančius .exe, pagal nutylėjimą paliekami ir originalai. Užuomaršos, įvedant šifravimo slaptažodį, gali įsivesti ir slaptažodžio užuominos frazę (password hint).

Nestandartiška tokiai programai galimybė, tai Shred funkcija. Ji ištrina failus taip, kad jų nebeatstatysi, bent jau tai tvirtina gamintojai. Bet tai įvyksta labai jau greitai, todėl saugiam informacijos trynimui siūlyčiau naudoti specializuotas priemones.

Daugiau informacijos rasti ir atsisiųsti ją galite iš gamintojo. Programa yra visiškai nemokama, tik vieną kartą paprašo paremti gamintojus.

Beje šifruodamas tikrai svarbią informaciją su Kruptos ar kitomis nemokamomis alternatyvomis, aš turėčiau atsarginę kopiją, dėl visą ko…

]]>

Komentarai

  1. |

    aš naudoji geresnį softą, bent taip manau – truecrypt.

  2. |

    Daugelis naudota TrueCrypt, bet juk smagu pabandyti ir alternatyvas. Kitaip nerastum geresnių už naudojamus…

Komentuok

You must be logged in to post a comment.