Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2008 12 15 Kodinės spynos, tai labai saugu

 

Pakankamai dažnai tenka pavažinėti po Vilnių ir brautis į įvairiausių mikrorajonų ir įvairios statybos namų laiptines. Dažnai susiduriu ir su pirma užkarda – kodinėmis spynomis ant laiptinės durų. Mano patekimo tikslas kuo legaliausias ir net gi naudingas vienam iš laiptinės gyventojų, tad man reikia ten patekti.

Labiausiai žavi 8 arba 10 mygtukų kodinės spynos (žr. paveikslą).zpk Jas atrakinu iš pirmo-trečio karto, nežinodamas kodo. 

Pirmas būdas: pasižiūrėti kairėje durų pusėje ant staktos ar kažkur aplinkui. Labai dažnai ten yra patogiai ir suprantamai parašyti skaičiai, kuriuos reiks spustelėti. 

Antras būdas: apžiūrėti pačia spyną. Jei ji nėra tik tik įstatyta, aiškiai matome tris mygtukėlius labiausiai apibraižytus, suniokotus ir aprūdijusius. Juos spaudžiam ir durys atsirado. Tai nėra sudėtinga, tamsios paros metu, pasišviesdamas mobilaus telefono šviesa, tai atlieku beveik neklysdamas. 

Turtingesnių namų gyventojai dedasi naujas elektronines spynas. cyfra1bJos irgi gėris. Galime vėl apsižvalgyti ar nėra užrašo ant sienos, arba jei pažįstame kokį laiškanešį, tai žinome pagrindines kombinacijas kodų. Anksčiau, viena iš jų buvo 99raktas9191. Ne vieną kartą pravertė. 

Su kitomis spynomis situacija panaši, pvz. tik tos kur galima tik paskambinti į butą. Tai vėl dažnai įdėmiai įsižiūrėję į mygtukus matome labiausiai nusitrynusį, kurį paspaudus durys iškart atsidaro. 

Tai man tada įdomus spynų ant laiptinės durų tikslas? Nuo ko jos saugo? Nuo vagių? Nuo bomžų? Nuo vaikų? Labai abejoju… 

Šis įrašas parašytas per 6 kartus, tad nuoseklumo gali tikrai trūkti :) 

Už nuotraukas ačiū Langemė ir Gerų prekių centras, tikiuosi jie nesupyks už jų panaudojimą.

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  Prašysiu kada atspėti mano laiptinės spynos kodą. Nesu tikra, ar jo nėra, ar tik aš jo nežinau.

 2. |

  457?

 3. |

  Mūsų name įdėjo kodinę spyną. Nors ir nubalsavom susirinkime, kad mūsų laiptinei nereikia :)
  Pilkiai kaip ėjo, taip ir ėjo.
  Užtat nuosavos pensininkės dažnai už durų stovi :)
  Esu kelis kartus matęs, kaip meistrai palaukę išvažiuoja :D
  Spynos instaliavimo rezultatai:
  šiukšlių nesumažėjo,
  proto knisimo padaugėjo :)

 4. |

  Saugo nuo tų, kurie nesugeba atsidaryti :). Juk aišku.

 5. |

  Andriau, bet apsaugos priemonės diegiamos įvertinus tikimybę kažkam atsitikti ir žalą, jei tos priemonės nebus. Tai ar verta saugotis tų 5 žmonių visame mieste, kurie nesugebės atsidaryti? :)

 6. |

  Deda tas spynas, kad namo gyventojams ant dūšios ramiau būtų :)

 7. |

  […] valkataujančių šunų, priklydėlių kačių ir (jei neišdaužti laiptinės langai) nuo musių. Bet daugiau nuo nieko. • Ar Bronius (na tas, visiems žinomas) pernelyg smarkiai juokavo apie buvusį prezidentą […]

 8. |

  Nuo vėjo, kad jų nedarinėtų =)

 9. |

  elektroninems spynoms yra dar 1234raktas255 universalus kodas, jei gerai prisimenu. =]

 10. |

  mechaninėms dabar dažniausiai būna kodas 38. Vilniuj kiek naųjų įstatė, ten toks kodas, ir pas mane miestely vos ne visas duris perdėjo su kodinėm spynom, visur įeinama su tuo pačiu kodu :D

 11. |

  Padeda jos. Siek tiek maziau reklamos nese (bent jau is pradziu… :)), vaikai ateje is mokyklos parukyt jau nebeeina i vidu, o ir siaip kaimynai pamakte laiptineje nepazistamus buna siek tiek budresni, nes teoriskai pasaliniai i ja patekti kaip ir neturetu ;)

 12. |

  Nezinau kaip su tais atidarymais, bet maniskei tie pseudo viskam tinkantys kodai nesuveike. Jauciuosi saugus! Beveik :)

 13. |

  @turboliux

  Atvirkščiai: 255 raktas 1234
  Dar buvo su 101 ( ten, kur būtų > 100 ), bet kodo nepamenu … kažkas lyg ir 1010 … Nesvarbu. Dažniausiai tiesiog paskambinu žmogui ir paklausiu kodo. Arba bent jau buto numerio ;)

 14. |

  Spynas rinkomes iš čia ir tikrai jos geros: Spynos

Komentuok

You must be logged in to post a comment.