Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2008 01 17 Kai nėra laiko skaityti

RSS skaitytuvai

Mano prenumeruojamų RSS skaičius vis auga, vertingų įrašų vis daugėja, ir kai esu darbe sunku skirti laiko atrastam įdomumui paskaityti. Mano RSS skaitytuvo pasirinkimas yra Google Reader, jis leidžia įdomumus žymėti žvaigždutėmis, tad turint laiko visu pirma atsiverčiu Google Readerio pažymėtų įrašų skiltį. Manau, kad ir kiti RSS skaitytuvai turi kažką panašaus arba bent jau opciją „palikti kaip neskaityta“.

Užrašų knygutės

Jei RSS atėję įrašai tvarkingai atsigula į savo vietą ir nebūna užmiršti, tai rastai informacijai interneto puslapiuose tai nebetinka. Čia naudoju Google Notebook. Su naršyklėje įdiegto įskiepio pagalba keletą kartų spragtelėjęs pelę, sudominusią nuorodą patalpinu į skiltį „Skaitymui“. Tikrai patogu. Jei naudojate kitą priemonę užrašams saugoti, manau ji irgi puikiai tiks pasižymėti įdomius resursus vėlesniam peržiūrėjimui.

Read It Later – Firefox įskiepisJei netinka viršuje aprašytos priemonės, bet naudojate naršyklę Firefox, tai gal tiks įskiepis jai – Read It Later. Įdiegus jį FireFox pasipildo dviem naujais mygtukais, Reading List, kuriame yra visi jūsų pasižymėti įdomus puslapiai, ir Read Later, kurį nuspaudus atidaro kurį nors iš jūsų pasižymėtų, atsitiktine tvarka. Tikrai patogus ir smagus būdas, greičiausiai naudočiau, jei nenaudočiau Google Notebook ir darbų planavimui.

Nuorodų tvarkyklės

O gal jums įprasta naudoti Del.icio.us, kaip.tik.ten ar kita interneto žymų saugykla? Manau puikiai galima nuorodas vėlesniam skaitymui kaupti ir ten, uždėjus atitinkamą žymę. Vėl gi, tai paprasčiau būtų  įsidiegus atitinkama įskiepį. O gal jums nepatinka interneto servisai, o daug priimtiniau yra naršyklių Bookmarks/Favorites? Galima, pasižymėti ir ten, paskyrus tam atskirą aplanką.

El. paštas

Dar vienas būdas, kurį, nežinau kodėl, naudojau anksčiau, tai viską kas įdomu siunčiau sau el. paštu,  temoje (subject) nurodydamas [Later], ir visus tokius laiškus filtrų pagalba dėdavau į atskirą aplanką. Tai gi, manau būdų kaip pasižymėti yra. Bet didesnė problema, pasižymėjus tai perskaityti. Kad “Later” neliktų “Niekada”. Patarimas būtų nesižymėti visko iš eilės, o tik tikrai įdomius ar naudingus dalykus ir prisiversti atsiversti tą vietą, kur saugot nuorodas ir skaityti.

O kaip jūs tvarkotės su informaciją, kurią norite paskaityti vėliau?

Tags:

Komentarai

 1. |

  Va va, didžiausia bėda – vėliau perskaityti tai, ką pasižymi :) Aš irgi google reader'yje pasižymiu žvaigždute įdomius dalykus. Ir vis dažniau pasitaiko, kad prisiruošiu juos perskaityti kai informacija jau būna pasenusi ir nebenaudinga.

 2. |

  Aš, jei neturiu laiko įdomų rašinį perskaityti darbe, ji visą nukopijuoju į Word ir persiunčiu į telefoną (E50). vėliau, kai kankina nemiga, visada turiu ką paskaityti.

 3. |

  O įdomus ir naudingi patarimai.
  Ačiū ;)

 4. |

  Tam naudojau google bookmarks – dabar tiesiog kopijuoju – clipp'inu – į atitinkamą Google Notebook aplanką.

 5. |

  Aš pvz. į firefox'o adresų juostą įsimetu :) labai patogu, kadangi galima susikurti taip pat katalogus ir į juos dėti nuorodas.

 6. |

  As tai ctrl+D pasizymiu ir poto anksciau ar veliau perskaitau ka ten esu prisirinkes

 7. |

  […] seniau rašiau apie įvairius įrankius, padedančius neužmiršti įdomių tekstų. Šiuo metu radau ir pradėjau nautoti dar vieną, tad skubu su jumis pasidalinti. Privalumai, […]

Komentuok

You must be logged in to post a comment.