Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 03 8 Greitasis skaitymas

Ar jūs skaitote greitai? O kas yra greitai? Žmones sako, kad aš skaitau greitai, nors man taip ir neatrodo. Norėčiau greičiau, ir, kas svarbiau, atidžiau. Aš kai skaitau, neskaitau atskirų raidžių, skaitau žodžiais. Tai yra, man žodis yra kaip paveikslėlis, pasižiūriu ir iš formos suprantu kas per žodis, kitas žodis, dar kitas ir taip skaitau. Todėl dažniausiai net ir tik pabaigęs knygą negaliu pasakyti pagrindinio herojau vardo, nes jis man buvo tik kažkaip atrodantis žodis reiškiantis kad tai yra jis. O jei per visą knygą aš jį identifikuoju tik pažiūrėjęs į jo užrašytą vardą, neįsisąmoninus jo reikšmės, tai man to ir užtenka. Aišku, susierzinu, kai Piflas susitinka Pilfą, tada pradedu juos maišyti ir turiu akimis grįžti atgal, kad įsitikinčiau kuris ką čia pasakė.

Kitas minusas tokio skaitymo, aš neišmokau teisingai rašyt. Ta problema mane persekioja nuo mokyklos. „Skaityk daug knygų, pradėsi mažiau klaidų daryt rašant“ sakė man mokytojai. Nė velnio. Skaičiau aš nuo 7 metų, ir daug. Bet žodis man tik paveikslėlis, ir nesvarbu nosinės, ilgosios, trumposios balsės ir pan. Rašant gi, aš jau rašau raidėmis.

Pliusas – skaitau greitai. Mokykloje nebuvo problemos kai reikėjo atsiskaitinėti. Užduoda kitai savaitei „Altorių šešėlyje“ ~ 900 psl., klasiokai žaliuoja visą savaitę, kad spėt, aš išvakarėse nuo 16 iki 24 h „susitvarkau“.
Bet norisi greičiau, ir kaip minėjau, atidžiau. Šiuo metu šiek tiek laužausi ar įsigyti naują, asociacijos “Intelektinio Kapitalo Ugdymas” išleistą knygą „Pažintis su greituoju skaitymu“. Knygos kaina, kaip visų tokių, nepigi – virš 60 lt už 104 puslapius. Daugoka, bet anotacija tarp visų kitų dalykų teigia, kad sužinosiu, kaip geriau analizuoti ir atsiminti skaitomą tekstą. Matyt pasilaužysiu ir vis dėl to pirksiu, kad kiekybė, kurią jau turiu, būtų kokybiškesnė. O jei skaitymo greitis dar padidės, tai išvis tuos 60 lt užskaitysiu kaip vykusią investiciją.

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  […] Savaitgalio pabaigai: strateginis žaidimas, pramoginė televizija internete, naujas Röyksopp albumas (su šauniaja „Happy Up Here“) arba pasiskaitymas apie pasiskaitymą. […]

 2. |

  Pasiimk Tony Buzan knygas – manau bus daugiau naudos.

  Arba ne pirk, po to galėsime padiskutuoti, kuri knyga geresnė.

 3. |

  …Arba nesuk sau smegens dėl to. Tau senovės egipto, šumerų ir kitų senųjų civilizacijų genetinis informacijos piktogramomis priėmimo palikimas. Čia nieko blogo nėra, nebent tu kompleksuoji :). Tavo smegenys skirtos kitaip priiminėti informaciją. Aš taip pat iš panašios parapijos, viską paveiksliukais matau. Ir nieko. Kadangi keli šimtmečiai viskas daroma ant vieno kurpaliaus ir visa švietimo sistema skirta tik vieno tipažo zmonėms (todėl daug įdomiu ir nekvailų žmonių prastai mokosi). Kitoniškumas yra nepriimtas, o jo deklaravimas yra išreikštas per “skinsus” (Na kuo daugiau skirtingų megstukų, tuo šaunesnis esi personažas)Bet jei sieki persilaužti, tai turi prisiminti, kad sieki būti “kaip visi” :)

 4. |

  Panašūs mes šituo reikalu. :-) Mokykloj, pamenu, liepia kelis puslapius perskaityti kelis puslapius, kiti dar nė neįpusėja, o sėdžiu neturėdamas ką veikti. Ir sako paskui, tipo, ko neskaitai. :-) Klasiokai ir kartais sakydavo, kad apsimetinėju
  Esmė skaityti mintimis ir nesistengti jų ištarti, nesigilinti į atskirus žodžius.
  Ir esmė, kad net nesistengiu jog viskas greitai išeitų, kažkaip natūraliai pavyksta.

 5. |

  Va va, man visiškai tas pats. Skaitosi greitai, bet kai reikia papasakoti, kas per herojus, kokiame mieste jis gyvena ir pan., tai kažkodėl sunkiai prisimenu. Ypač kokio Murakami knygose. Na, užmečiau akį – Hadžime, aha, pagrindinis herojus, ok. Ir vėliau iškart pamačius šalia raides hdžm, sąmonėje materializuojasi būtent pagrindinio herojaus idėja. Tad po to galiu nebent pasakyti, kad vardas kažkoks keistas buvo (Na, Antaną ar Joną, manau, prisiminčiau :D).

 6. |

  Net nezinau ka ir pasakyt.. CAPO.lt – Mafijos zaidimas suaugusiems, tavo narsykleje

Komentuok

You must be logged in to post a comment.