Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 01 15 Google Notebook pabaiga

Liūdnos žinios iš pat ryto. Google nusprendė stabdyti Google Notebook tolimesnį vystymą ir nebebus siūlomas kaip Google paslauga naujiems vartotojams. Žada palaikyti paslaugą esamiems vartotojams, Notebook extensionai nebeveiks, informacija bus pasiekiama per www.google.com/notebook.
Siūlo, kaip alternatyvą, naudoti šiuos servisus: SearchWiki, Google Docs, Tasks in Gmail, Google Bookmarks .

Oje, beveik tas pats. Searchwiki – nesąmonė, Google Docs – dokumentams ok, bet ne pasižymėjimams, Taskai Gmaile irgi gerai, bet tik taskams, Google bookmarks, nenaudoju, bet tai bookmarkai.

Ir kodėl reikia stabdyti extensionus? Jei jau palaikomas paslaugos veikimas toliau, tai kam riboti priėjimą prie jos? Kodėl negalima palikti extensionus, arba dar geriau, padaryt atviro kodo, ir juos ištobulintų bendruomenė. 

Dėl Google Notebook vystymo, tai jo nepastebėta jau labai seniai. Naujovių nebuvo porą metų? Vartotojai tobulinimo pasiūlymus teikė pastoviai, bet nieko nebuvo daryta. Bet dabar tai oficialu.

Aš Notebook naudoju aktyviai, pas mane ten galbūt informacijos chaosas, bet informacija sukomentuota ir sužymėta, jos radimas nesukelia problemų. Net nenaudojau naršyklės Chrome, kol neradau kaip pajungti Notebooką į ją.

Dabar teks galvoti ką daryti, ir kokią alternatyvą rasti.

Gal Zoho Notebook? Kažkada bandžiausi, tai viskas gražu, galimybių daug. Bet būtent dėl jų ir nepatiko, jų per daug. Jei aš įsidedu nuorodą, tai aš noriu turėti nuorodą, o ne patį puslapį žinutės lange. Ir šiaip man labiau patinka informacijos sąrašas, o ne langai languose, kurie yra įkišti į langus. Paieška… ėėė jos neradau.

Gal Evernote? Viskas su šia programa labai gerai, galimybių daug, bet jei jų nenaudoji jos netrukdo. Bet tai programa, man programos nebepatinka, man patinka interneto tarnybos.

Kas dar? Gal žinot kažką lengvo paprasto pasižymėti informaciją, minimalios galimybės skirstyti ją į kategorijas ir žinoma paieška. Normali, greita, be ypatingų galių, bet viską randanti, tokia kokia yra Google paieška?

Tags:

Komentarai

 1. |

  Tikrai negerai… Aš ir pats Google notebook labai mėgstu naudoti. Ypač kai ji integruojasi į Google Toolbar. Teks ieškoti alternatyvų, nes bookmarkais seniai nebesinaudoju. Pabandysiu naudoti FF bookmarks, nes rodos FF3 gali juos sinchronizuoti tarp kompiuterių. Tai būtų naudinga.

 2. |

  […] Nesinori pradėti nuo duonos, tai pradėsiu nuo žaidimų. Abu strateginiai, abiejų principas patikrintas dešimtmečių: Artojas rašo apie ketvirtosios „Civilizacijos“ priedą Colonization, o Žaidimų patarėjas – apie stalo žaidimą Stratego. Abu puikiai tinka žiemos vakarams. Iš pramogų ir elektronikos dar pavyko rasti vienuoliką kartų pigesnę fototechniką aukcionuose, patarimą, kaip sekti paskui skaitytoją iš tinklaraščio, slidinėjimo Lietuvoje pramogų palyginimą, sąrašą vietų, kur galima atsikratyti senos technikos ir gedulą dėl Google Notebook. […]

 3. |

  O man gaila savo įdirbio uždarytame Googlepages.com. Ne visada stambaus tiekėjo pasirinkimas garantuoja paslaugų ilgalaikiškumą:(

 4. |

  tarkime, aš “lochas”, bet kaip lietuviškai suprasti “extensionai” ? ar tai reiškia, kad man kuo skubiau reikia viską iš notebook persikelti kaži kur (na, kai rasiu kažką panašaus – ne programą, o tarnybą, įskiepį)?

  nuorodoms kaupti gerai FF bookmarks, o Foxmarks dar jas ir sinchronizuoja tarp kompiuterių. bet notebook naudojau greitam, sužymėtam nuorodų sukrovimui. vėliau viską išsidėlioji po lentynėles. įpratai ir gaila, jei “užsilenks”.

 5. |

  Šioje vietoje extensionas pvz. bus firefox priedas leidžiantis lengvai žymėti info į google notebooką. Rimčiau pasikeitus naršyklei, niekas nesiruošia atnaujinti šio priedo, kad jis veiktų su nauja naršykles versija.

 6. |

  Šilai, Evernote ne tik programa, bet ir tarnyba.

 7. |

  Egle, o kas nutiko su googlepages? Kaip ir viskas atrodo gerai kolkas..

 8. |

  Pabandyk http://thumbtack.livelabs.com/

Komentuok

You must be logged in to post a comment.