Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 10 30 Elektroninės knygos Lietuvoje: apklausa

Visų pirma, apklausą atlieku ne aš, ją atlieka svarbesnį dalyviai.

Gal būt aš pesimistas, bet manau kad elektroninių knygų lietuvių kalba laisvai pardavinėjamų, mes neturėsime dar ilgai, kokius 5-10 metų. Bet yra vienas žaidėjas, kuris gali tai padaryti kad nors ir rytoj. Vėliausiai poryt. Tai didžiausias leidėjas-platintojas-knygynų tinklas almalittera-šviesa-pegasas-blk, dar kitaip vadinama Alma Littera Grupė. Tikrai tikiu, kad šitas knygų rinkos monstras tai gali. O kas įtakojo šį įrašą? Ogi viename iš šios grupės tinklapių radau tokią apklausą:

apklausa

Įdomu tiesa? Gal tai artėja? Ir jei tai tiesa tikiuosi, kad ALG nemonopolizuos ir šios rinkos, ir bus galimybė el. knygas įsigyti įvairiuose vietose, kad ir geriausiame elektroniniame knygyne ManoKnyga.lt :)

Tags: , ,

Komentarai

 1. |

  Pirkčiau ir už pilną kainą.

 2. |

  Kodėl tais galvoju, kad čia labai svarią reikšmę turi ir el. knygų skaitymo įrenginių pasirinkimas Lietuvoje, kaina ir pan. Kiek knygų per metus (ar kitą laikotarpį) turi perskaityti žmogus, kad jam vertėtų investuoti į skaityklę? O kiek realiai skaito tipinis vidutinis lietuvis? Bijau, kad po privalomosios mokyklinės literatūros programos lieka tik žurnalas Žmonės ir KĮŽ naujienos internete.
  Netgi žmonių žinojimas, jog tokie įrenginiai egzistuoja apskritai. Pasiimdamas vaiką iš darželio kurią dieną auklėtojos paklaustum, kaip skaitomos el. knygos. Manau, atsakytų, kad kompiuterio ekrane. Aš pati irgi pirmąkart gyvai tokį įrenginį pamačiau gal pas tave.

 3. |

  visu pirma, reiktu pasidometi, kaip jie suvokia savoka: elektronine knyga. Nes iki siol, mano ziniomis, jiems tai buvo: igarsinta knyga, parduodama CD formatu. Jie kelias pabande isleist neskirdami pinigu issukimui, nes tik bande, pamate, kad nelabai pirko ir nusprende, kad neverta :D

 4. |

  @Dovile jei tai reikšminga, tai kodėl tada neleidžia? Nes piratavimo nėra ko bijoti (įrenginių mažai, kas ten bepirataus), išleidimas praktiškai nekainuoja, o aš ir šimtai kitų įsigiję įrenginius tą knygą perka.

 5. |

  Turėjau omenyje, kad tų skaityklių turėtojų yra taip mažai, kad neverta su jais ir prasidėti.

 6. |

  Supratau ką turėjai, bet labiausiai bijoma piratavimo, kad sekant tavo mintį yra neprotinga, nes potencialių skaitytojų-oiratų yra labai mažai.

 7. |

  1) Jei potencialių piratų ir būtų nedaug, tai dar nereiškia, kad pirkėjų būtų daug, nes vartotojų sumoje gali būtų pernelyg mažai, kad būtų verta.
  2) Koks pagrindas teiginio, kad skaitymo įrenginių turėtojai nepirataus?

 8. |

  1. Ką reiškia verta/neverta? Atsimink, kad tai nieko papildomai nekainuoja.
  2. Aš nesakiau kad nepirataus, bet tu sakai kad jų tiek nedaug, kad kreipti į juos dėmesio neverta :)

 9. |

  Šilai, nu, nenervink iš pat ryto.
  1) Kiekvienas šūddarbis kainuoja bent jau darbo valandas. Dar kartais gali kainuoti kokius nors pakeitimus pardavimo sistemoje.
  2) O nekreipti dėmesio sakau, ne į piratų dalį joje, o į visą jūsų mažumą apskritai. Gal net gėjų Lietuvoje daugiau, nei el. knygų skaitytuvų turėtojų.

 10. |

  Tai nekomentuok jei nėrvas lygioj vietoj ima

 11. |

  Skaityklių teoriškai Lietuvoje jau yra (Penki kontinentai parduoda Hanlin). Labai tikiuosi, kad jau gruodžio mėn. bus ir daugiau…
  O ir knygos kitamet gali atsirasti… ta pati Alma Litera gali būti vienas iš pionierių šioje srityje ir kiti leidėjai gali likti prie suskilusios popierinės geldos :)

 12. |

  […] Šilo bloge šiandien perskaičiau, kad viename Alma Litera tinklalapyje vykdoma apklausa apie elektronines knygas: […]

 13. |

  Elektroninės knygos šiuo metu manau yra jau pakankamai gerai prieinamos. :)

Komentuok

You must be logged in to post a comment.