Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 04 16 El. knygų skaitytuvai – jau ir Lietuvoje

harlin-ereaderŠiandien gavau gerą žinią ir skubu pasidalinti ją su jumis. Kompanija Penki Kontinentai pradėjo prekyba el. knygų skaitytuvais. Valio. Kas dar nežino, kodėl tokie aparatai yra gerai, gali pasiskaityti nežinau.lt įrašą  apie Sony Reader . Tiesa 5ci atsivežė ne Sony gaminį, o jo kolegą pagal funkcijas – HanLin eReader V3.

Šio aparato ypatumai:

Dydis: 18.2 x 11.9 x 1 (cm).
Svoris: 210 g.
Ekranas: 6 colių E-ink Vizplex display technology, 600 x 800 raiška, 4 lygių pilkumo.
Operacinė: Linux.
CPU: Samsung Arm9 200Mhz.
Atmintis: Vidinė: 32MB SDRAM ir galimybė pralėsti su SD kortelė iki 4GB.
Palaiko teksto formatus: PDF, DOC, WOLF, HTML, TXT, CHM, FB2, Djvu.
Rodo paveikslus: PNG, TIFF, GIF, BMP, JPG.
Groja muzika: MP3.
Supranta kalbas: anglų, kinų, rusų, ukrainiečių, turkų, prancūzų, ispanų, vokiečių, danų, japonų, bulgarų, estų ir lenkų. Kalbas ėmiau iš specifikacijos ir lietuvių neradau, bet jei Sony Reader, kuris tik anglų kalbą supranta ir negirdėjęs nieko apie koduotes, priverčia puikiausiai perprasti lietuvių kalbą, tai šiam lingvistui tai turi būti itin lengva.

Knygas ir kitką į HanLin eReader krauname per USB. Belaidžio prisijungimo, kaip kad Amazon‘o Kindle, neturi.

Kai ne tėvynėje – 299 USD, 5ci jį siūlo už 888 lt. Žinant kiek technika mėgsta pabrangti kirtusi Lietuvos sienas, tai dar nėra pats blogiausias variantas.  Sprendžiant iš 5ci pranešimo spaudai, HanLin eReader įsigyti galima Vilniuje, „Penkių kontinentų“ Komunikacijų centre, adresu Kalvarijų g. 143

Deja, bet rankose HanLin eReader V3 neturėjau ir palyginti su Sony Reader skaitytuvais negaliu. O tikrai įdomu pažiūrėti funkcionalumą, ekrano ryškumą, puslapių vartymo greitį, pajusti, arba ne, knygos jausmą.

Dar youtube radau šio įrenginio apžvalgą, gal kas sugalvosite įsigyti tai pirmam įspūdžiui pats tas.

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  Nežinau kaip kitiems, bet man už knygų skaitymo įrenginį mokėti 888 LT yra aiškiai per daug.. jau vien pagalvojus kiek popierinių knygų išeitų..

 2. |

  Taip šie įrenginiai yra brangūs. Bet jei skaitai daug, tai tikrai greit atsiperka. Popierinių knygų nusipirksi apie 25-30, nėra labai daug tiesa?
  O ir gamta tau padėkos :)

 3. |

  Apocalipso, aš knygų kompiuterio ekrane skaityti negaliu. Nesusikaupiu (trukdo pašaliniai šūdniekiai) ir šiaip akys vargsta. Gaila, nes pdf’inių knygų pasiūla tikrai nemaža. O į readerį gali susikelti ir skaityti, nes mano anksčiau minėtos problemos atkrenta.

 4. |

  Nuo gana seniai skaitau knygas tik elektroniniu formatu. Skaitau pagrinde grožinę literatūrą, o ne techninę, kurioje būna visokių grafikų, schemų, lentelių ir panašiai (nors, jei turėčiau galimybė, tai ir techninė taip skaityčiau). Grožinei užtenka vien teksto, kurį galima skaityti nors ir su mobiliuoju telefonu (ką aš dažniausiai ir darau) – visada su tavim, gan patogu, greita. Šiuo atžvilgiu net tas el. skaitytuvas šiek tiek per didelis atrodo ir ne toks patogus. ;)

  Specialiais el. skaitytuvais irgi gan seniai pirmą kartą susidomėjau, tačiau jų kaina tikrai atrodo biški nelogiška. Iš jų savikainos gal ir logiška, bet kai už panašiai pinigų išeina normalus delninukas arba net vis populiarėjantys netbook’ai, kurie turi daug didesnį funkcionalumą.. tai pirkti el. skaitytuvą tiesiog nekyla ranka.

  Beje tiems, kurie nori mėgautis literatūra lietuvių kalba, yra dar gan ne maža problema pereinant prie elektroninių knygų – lietuviškų knygų elektroniniu formatu tikrai nėra tiek daug, kaip pavyzdžiui anglų arba rusų kalbomis, kuriomis galima surasti praktiškai bet kokią knygą. Gal tai ir laikina, gal ir su popierinėm knygom panašių problemų būna, tačiau tendencija tokia tikrai yra.

 5. |

  Aleksandrai: šiame įraše to nepabrėžiau, bet jei skaitei nuorodą į nežinau.lt, tai radai, kad pats didžiausias tokių aparatų pliusas: skaitymo malonumas (ir jausmas) prilygsta tikros knygos skaitymui.
  čia replikuojant dėl delninukų ir netbookų.

 6. |

  […] HAN LIN – Tu skaitai mane kaip raštą. […]

 7. |

  Tai ka, lauksim gal kas kokia apzvalga parasys :)

 8. |

  […] šis prietaisas skirtas tik JAV rinkai. Tačiau el. knygų skaitytuvai, gal ir mažiau žinomi, bet jau prieinami ir Lietuvoje – Šilas aprašė HanLin eReader V3 […]

 9. |

  […] jame. O kalbėt apie specialiai tam skirtus įrenginius, tokius kaip Sony Reader, Kindle, Hanlin eReader ir daugelį kitų kurie naudoja e-rašalo (e-ink) technologiją, tai skaitant knygas juose, akys […]

 10. |

  […] senokai 5 kontinentai atvežė į Lietuvą Hanliną, bet po to nieko ir nesigirdėjo. Ir štai šiandien, naujų metų naujiena, dar dvi skaityklės […]

 11. |

  Sony PRS-600 Touch Edition Readeris:

  http://www.skelbiu.lt/show.php?id=8202386

  ;)

 12. |

  Dabar jau nauja era, knygas skaitau planšetiniu kompiuteriu. Tiesa, jį parduodu (http://www.skelbiu.info/parduodamas-naujas-plansetinis-kompiuteris-android-4-0-18164), nes pirksiu kindel fire.

Komentuok

You must be logged in to post a comment.