Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 02 20 El. knygos pigesnės tik 6 litais?

Mokslinės fantastikos pakraipos puslapis apie knygas Futurismic, vis panagrinėja elektroninių knygų klausimą. Jei domina fantastika ir šiaip knygos, rekomenduoju pasigriebti jų RSS. Šiandien įdomus įrašas su vienos iš JAV leidyklos darbuotojo laišku, kur teigiama, kad, didžiąją knygos kainą sudaro autorinis mokestis autoriui, redaktorių darbas, maketavimas, viršelio dizainas, reklama ir pardavimai ir žmonių kurie visa tai koordinuoja. Ir kad knygos popierius-spausdinimas-įrišimas tekainuoja maždaug du dolerius (ne pilni 6 litai). Perskaičiau ir žagtelėjau, wow. Tai yra knyga kurios kaina 36 Lt, el. variante kainuotų 30 Lt.

O jei tai tiesa? Tada gal tikrai verta pirkti knygą popieriuje? O leidėjams neapsimoka pardavinėti el. knygų?

Taip pat iš laiško neaišku, ar tie du doleriai nusimeta nuo galutinės kainos ar nuo leidyklos kainos Nes, knyga nukeliaują ilgą kelią iki skaitytojo, leidykla-platintojas-knygynas-skaitytojas. Ir jie visi nori valgyti. El. variantu galima išmesti porą tarpininkų.

Įdomu, kokia situacija Lietuvoje? Kokią knygos kainos dalį sudaro spausdinimas?

Tags: ,

Komentarai

  1. |

    Knygos kainoje spausdinimas ir sudaro panašią dalį. Priklauso aišku nuo popieriaus, viršelių, tiražo, kur spausdinama ir pan., bet maždaug knygos spausdinimo kaina yra 5-10 Lt. Labai didelę knygos kainos dalį dar sudaro pardavimo marža – nuo knygos kainos knygų pardavimo vietoms atitenka ~20-30%. Visa kita – leidyklos išlaidos, įskaitant autorinį mokestį ir pan. Kuo toliau, tuo tas autorinis mokestis darosi didesnis, nes dėl platinimo teisių Lietuvoje jau pradėjo lietuviškos leidyklos konkuruoti tarpusavyje, tuo keldamos kainą autorinių teisių aukcionuose. Taip kad knygų kainos tik augs.

  2. |

    […] stipriai susijęs, tai pateiksiu savo samprotavimus ta tema. Kaip pagrindą imu vienastoks ir Šilo įrašus šia […]

Komentuok

You must be logged in to post a comment.