Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 02 5 El. knygos Lietuvoje

Senos knygos - verkia liūdnosElektroninių knygų Lietuvoje nėra. Nors bendrai yra. Gerai tada kitaip: oficialiai pirkti lietuviškų elektroninių knygų nėra kur. Leidyklos arba bijo, kad vienas nusipirks ir su visais pasidalins, arba nesupranta kas tai tokio, arba velnias žino kas. Todėl nepardavinėja. Ir todėl žmones jas skanuoja ir dalinasi, tada leidyklos tikrai nieko negauna. Bet juk leidyklos galėtų…

Pavyzdys. Eridano leidykla. Jau daugybe metų leidžia fantastikos knygas, PFAF serijoje. Daugybę serijos knygų jau niekur nerasime pirkti. Niekur. Bet Eridanas spėju turi el. kopijas tų knygų, tiražus kartoti kaip ir neapsimoka, teisės nupirktos, knygas apdengia baitų dulkes. O jei pradėti prekiauti? Taip, tomis knygomis, už kurių leidybos teisės jau sumokėta, kurios jau yra išverstos, ir tiražas atpirko vertimą, arba vertimas jau seniai nurašytas į nuostolius. Pardavinėjant jas jokių papildomų sąnaudų kaip ir nėra, o litų ateiti gali. Tas pats manau galioja su visomis senoms visų leidyklų knygoms.

DĖMESIO. Tai yra tik mano mintys užrašytos garsiai. Aš nežinau ar leidyklos gali tai daryti, pagal sutartis su kūrinio autorių teisių turėtojais, aš nežinau ar jos saugo el. variantus savo buvusių knygų. Bet aš to labai norėčiau, o elektronines knygas pirkčiau.

Tags: ,

Komentarai

 1. |

  Kad tavo žodžiai Dievui į ausį…
  Klausimas beveik į temą – kur sužinoti, kurios knygos lietuvių kalba yra „freeware“? Arba kur tas įstatymas, kuris apibrėžtų, kuri knyga yra visuotiniam nemokamam vartojimui?

 2. |

  Manau tokio “registro” nėra. Pats žinau tik apie dvi lietuviškas freeware knygas.
  http://www.manoknyga.lt/knyga/lengvas-budas-suvaldyti-alkoholi.html
  http://www.manoknyga.lt/knyga/kaip-tampama-albinosais.html
  Jas iš ten pat gali ir atsisiųsti.

  Gal daugiau ir nėra? :)

 3. |

  O kaip pasauly knyga tampa freeware?

 4. |

  Nesu didelis specas, bet yra tokia variantai.
  Pats autorius atiduoda ją visiems for free (čia su sąlyga, kad nėra jau pasirašęs sutarties su kokia nors leidykla, jei taip tai jo paties teisės apribotos)

  Praeina kažkiek metų (daug), ir tai tampa – freeware, kai copyrighto galiojimas baigiasi.

 5. |

  Paprastai leidybinėse sutartyse yra aiškiai apibrėžta kokia forma galima leisti knygą. T.y. užsimanius el. varianto tektu pasirašinėti naują sutartį (šioks toks vargas) ir sumokėti fiksuotą honoraro dalį (koks 500$)

  Sunku tikėtis kad senai nebeapsimokanti leisti knyga sugeneruos pelną.

  Todėl leidėjai laukia ką darys konkurentai ir kaip jiems seksis.

 6. |

  “O jei pradėti prekiauti? Taip, tomis knygomis, už kurių leidybos teisės jau sumokėta, kurios jau yra išverstos, ir tiražas atpirko vertimą”

  Matai, e-formatui yra visiškai kita licenzijos kaina, jei jau visiškai legaliai. Bent jau kiek teko susidurti su periodikos e-leidyba – kaina tokia, kad Lietuvoje tiesiog neapsimoka leisti.

  “Pats autorius atiduoda ją visiems for free (čia su sąlyga, kad nėra jau pasirašęs sutarties”

  Čia šiaip – įdomu, ar Coelho (kurio kūrybai šiaip jau esu alergiškas, bet čia ne apie tai) tarėsi su leidykla, kai savo naują knygą padėjo į torrentus? Bet bent jau pats teigia, kad po to pardavimai tik padidėjo.

  “Praeina kažkiek metų (daug), ir tai tampa – freeware”

  Yeah, bet tikrai DAUG. Ar ne 90 metų po autoriaus mirties, pagal dabartinius Europoje galiojančius autorinių ir gretutinių teisių įstatymus?..

 7. |

  Čia labai šauni idėja dėl tų knygų. Tik klausimas, kada lietuviai susiprotęs tą padaryti:)

 8. |

  Na, ne viskas prarasta :) Jei e-knygoms atskiras leidimas – rašai autoriui, klausi leidimo, ir leidykloms pagarbiai rodai špygą.
  Sunkiau su vertimais – vertimai turi atskiras teises?

 9. |

  Scania: „Jei e-knygoms atskiras leidimas – rašai autoriui, klausi leidimo, ir leidykloms pagarbiai rodai špygą“

  Labai priklauso nuo pasirašytos sutarties. Kai kurios leidyklos laiko autorius pagriebę už kiaušų. Kiti autoriai, kurie gerai sutaria su leidėjais (tikiu, kad tokių dauguma), nenorės demonstruoti špygų.

  Bet, jei sutartis riboja leidyklos teises ir autorius už progresą, tokia galimybė tikrai egzistuoja.

 10. |

  O kol verslas nesidomi e-knygomis, vis daugėja nelegalių. Ir gerai, tegu skaito tauta.

 11. |

  Pritariu.

  Girdėaju kad dar yra Biblija paleista el. versija, tik deabar nepamenu kur atsisiųsti. Atrodo platinama mobiliųjų telefonų operatoarių, gal Omni.

 12. |

  Nemokamu knygu galite rasti http://www.knyga.xz.lt

  Gero skaitymo….

 13. |

  Nemokamu knygu galite rasti http://www.Elknygos.lt

  Daug knygu lietuviu kalba, Audio knygu,referatu… zodynu…

 14. |

  Deja, tad daug tai labai jau skurdus. O ankščiau ar vėliau tokį atvirą piratavimą užrauks.

 15. |

  Senokas įrašas, matyt niekas jau neprisimena, bet anyway – mokamos ir nemokamos knygos, e.knygų skaityklės ir pan dalykai – http://www.skaitykle.lt

  Ir dar blogas apie el. knygas http://eknyga.blogas.lt/

  daug info apie skaitykles ir e.knygynus.

  Sekmės!

 16. |

  Deividai čia tu spam’imi ar samdei kažką? :)

Komentuok

You must be logged in to post a comment.