Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2009 07 2 Atsinaujino Gmail etiketės

Atrodo Gmail programuotojų komanda šiek tiek sujudėjo, tad turime atnaujintas etiketes (angliškoje aplinkoje – labels) ir jų valdymą. Kai tik atsirado Gmail el. pašto paslauga, internete tarp džiaugsmo šūksnių dėl didelės talpos, pasigirsdavo ir klausimas, o kur yra aplankalai (folders). Kurie buvo tokie įprasti el. pašto programose. Vietoje jų buvo žymės. Kas leido laišką nepadėti į tam tikrą stalčių, bet prikabinti etiketę, ar kelias, ir laikyti su kitais laiškas krūvoje, tik lengviau juos surandant. Deja, tik 29% Gmail naudotojų yra susikūrę bent vieną etiketę. Naudojančių matyt dar mažiau. O veltui, kelios etiketės, automatinis jų klijavimas filtrų pagalba tikrai palengvina el. pašto valdymą.

Bet dabar, po paskutinio atnaujinimo, naudotis etiketėmis Gmail el. pašte yra žymiai paprasčiau ir panašiau į darbą su aplankais, kam tai aktualu. Ankščiau etiketės gyvavo vizualiai atskirame konteineryje, atskirai nuo sisteminių Inbox, Sent Mail, Trash ir kt. Dabar gi jie apjunkti. Taip pat atsirado galimybė slėpti nereikalingas ar nesvarbias etiketes, kad nesimaišytų po akimis, bet visos lemgvai pasiekiamos vieno pelės mygtuko paspaudimu. Ir kas visiškai puiku, atsidaro Drag-and-drop funkcionalumas, leidžiantis paprasčiausiai pertempti norimus laiškus ant reikiamos etiketės taip juos pažymint. Arba galima tempti etiketę ant norimų pažymėti laiškų.

Man asmeniškai šis atnaujinimas labai patiko, ankščiau naudojau 11 etikečių, vien dėl baimes kad galiu pasimesti jų ilgame sąraše, dabar gi mažiau naudojamas galiu paslėpti, ir naudosiu jų gerokai daugiau. Jei etiketės neuždės filtras, laišką pažymėti užteks lengvo pelės mostelimo. Beje, kaip pastebėjo Karolis, jei etiketę esate paslėpę, o ateina naujas filtrų pagalba pažymimas laiškas, etiketė nepasirodys.

Gina Trapani susuko trumpą ir aišku video apie naująsias etiketės:

Dabar sukryžiavęs pirštus laikau, kad pajudėti ir ką nors išstenėtų Google Readerio vystymo komanda, kaip ne kaip du metus jau nieko nedaro. Už ką jiems pinigus moka?

Daugiau apie Gmail atnaujinimą galima paskaityti:

Smarterware, Gmail blog, Google blog, Google Operating System, ZDNet

O čia mano senas įrašas kaip galima patogiai filtruoti el. laiškus pansinaudojant taškais gmail pašto adrese.

Tags: , ,

Komentarai

  1. |

    Aš tai drįstu suabejot GReader’io vystymo komandos egzistavimu. :]

  2. |

    Pasikeitė pasikeitė. Tik į naudą.:)

Komentuok

You must be logged in to post a comment.