Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2011 01 31 Asmens duomenys – IKI

Žmonos paprašytas savaitgalį buvau IKI (toks parduotuvių tinklas juokingu pavadinimu, “Gal kam snickers išiki?”) paimti nuolaidų kortelės. Kai Informacijoje davė užpildyti forma, galvojau prisėsiu ant snieguotų grindų. Kai banke buvau dėl american express kreditinės kortelės man atrodo reikėjo mažiau duomenų pateikti. O čia kaip minimum keturi A4 puslapiai įvairių klausimų, nemaža dalis su žvaigždėm*, suprask privaloma informacija. Ir dar meiliai IKI darbuotoja praneša kad ruoščiau dokumentą, kurį ji mielai nukopijuos. Į išlementa klausimą “o kam?”, paprastas atsakimas “taigi čia IKI kortelė, ten IKI litai kaupsis”.

Gražinau aš tą formą, net nepradėjau pildyti. Ir pagalvojau, gal ir reikia mums Identity theft poros “teisingų” atveju Lietuvoje, atprastume visus savo duomenis dalintis už kelis IšiKI litus. O tai dabar ima tuos duomenis kas netingi. Nors kodėl ne, jei duoda, o gal prireiks kada? O apie šių duomenų apsaugą ar kas tinkamai pagalvoja? Kažkodėl abejoju…

Tags:

Komentarai

 1. |

  Yra jie oficialiai užregistravę, kokiais tikslais renka tuos duomenis ir kam juos turi teisę panaudot.

  Visgi nori duomenų aiškiai per daug, tikriausiai prisidengdami tuo, kad prižiūri tuos savo „pinigus“.

  Ir jei gerai pamenu, VDAI juos turėjo apramint anksčiau, kad nekauptų akivaizdžiai nereikalingų duomenų. Gal vėl siautėt pradėjo.

  Parašyk į VDAI laiškelį, kad patikrintų, kas per nesąmonės ten vyksta.

 2. |

  Norėjau parašyti, bet atidžiai neapžiūrėjau kokius ten duomenis tiksliai renka, užtekos vardo/pavardės/adreso/asmens kodo/duokis pasą kopijuot :) Bet gal reiks paimti iš tą formą atidžiau pasinagrinėt.

  Bet tai tik vienas atvejis iš daugelio, aš čia matau dvi blogybes:
  1. Mes duodam tuos duomenis.
  2. Užsiregistruoti duomenų valdytojais/tvarkytojais – lengva, apsaugoti asmens duomenis – sunku

 3. |

  Ko jau ko, bet VDAI turėtų tikrai sudomint prašymas nusikopijuot pasą. Absurdas.

 4. |

  mmm, prieš kelis metus ir aš norėjau kortelės, kai pamačiau, kad irgi lapų daugiau, nei banke… nusprendžiau, kad apsieisiu. Dabar jokių kortelių nebeimu…

 5. |

  Iš geros patirties: vienoje iš vaistinių tinklų kortelei gauti buvo anketa su penkiais punktais ir viena “varnele”. Privalomų laukų buvo tik trys: vardas, pavardė ir el. pašto adresas. Nebuvau išdidus – tiek užpildžiau :)

 6. |

  Yra kad nebedalina kortelių – pakanka vardo, pavardės ir atsirandi reikiamoj schemoj.

Komentuok

You must be logged in to post a comment.