Šilo Blogas
msgbartop
Apie tai kas užknisa…
msgbarbottom

2007 10 13 4 priežastys kodėl Alma Littera yra blogis

Paskutiniu metu vis susiduriu su leidykla Alma Littera, ir vis iš blogosios pusės.

Pradedu.

Priežastis Nr.1:
Keičiau darbą ir sugalvojau atminimui buvusiam skyriaus direktoriui padovanoti knygą. Puikiai žinojau, kad jis yra SinCity (Nuodėmių Miestas) filosofijos, nuotaikos ir stiliaus fanas, tai ir išrinkau naujai išleistą komiksų knygą „Sin city. Sunkus atsisveikinimas“. Išleista Alma Littera leidyklos. Nuvažiavus į knygyną Pegasas, kuris kaip žinome priklauso Alma Litterai, knygos neradau. „Kada bus?“ „Gali atvežti bet kada šiomis dienomis“. Ok, nieko baisaus, laiko dar turiu. Po savaitės nusprendžiau pasinaudoti eknygynų paslaugomis, kad nereiktų be reikalo važinės ir bučiau garantuotas prekės gavimu. Vienintelis „eknygynas“ kuris turėjo šią knygą – tai knyguklubas.lt, kuris kaip žinome priklauso „Alma Littera“. Užsisakiau, užsakymas priimtas, pristatymo būda pasirinkau, knygos atsiėmimą knygyne „Pegasas“. Po trijų dienų bus. Gerai. Po trijų dienų aš jau knygyne, knygos nėra. Hmm… Dar po dviejų nėra. „Kaip nėra, aš užsisakiau knyguklubas.lt, rašė bus“, „O tai ten nerašo, kad nerašo knygų likučių ir bus tik tada kai bus“. „O tai man ką dabar iš naujo užsisakyti“, „Ne, atvažiuosit čia ir kai lentynoje bus galėsit nusipirkti“. O jėga, kokia el. komercija. Tai kam tas užsakymas internetu?

Priežastis Nr. 2
Buvo internete toks lietuviškas knygynas internete www.eknygynas.lt, knygų kiekiai dideli, veikia greitai, pristato be problemų. Jis priklauso realiai egzistuojančiam knygynui Klaipėdoje „Po Langu“. Ir kiek suprantu ne perseninusiai „Alma littera“ nusipirko šį knygyną, o kartu ir eknygynas.lt. Tai eknygynas.lt jau nebeegzistuoja, adresas buvo nukreiptas į puslapį www.almalittera.lt, kuris net neprekiauja knygomis internete. Taip, kad visi eknygynas.lt klientai, galėjo maloniai pasirinkti kitą el. knygyną. Dabar jau kažkam trinktelėjo, ir puslapis nukreipiamas į „el. knygyną“ knyguklubas.lt. Kodėl „el. knygynas“ kabutėse, žiūrėti pirmą priežastį. Bet nukreipiamas tik pirmas, indekso puslapis. Tada visi Google ieškotojai ieškodami knygos ir bandydami patekti į eknygnas.lt, mato gražų klaidų puslapį.

Priežastis Nr.3
Kaip žinome leidykla „Šviesa“, jau seniai įsigyta leidyklos „Alma Littera“. „Šviesa“ vis dar yra pagrindinis mokyklinių, ir ne tik, vadovėlių leidėjas. Kokių daugiausia knygų nuperkama prieš ir po Rugsėjo 1 d. šventės, matyt, niekam ne paslaptis. Tai yra, „Alma Littera“ gali bet kokiam Lietuvos knygynui primesti kokias nori sąlygas (arba negausit vadovėlių). Ir jis tai daro!

Priežastis Nr. 4.
Kažkur važiavom su p. Vidmantu, ir kaip visada pas jį mašinoje veikė „Žinių radijas“. Tema: knygos, tiražai, leidyklos. Ir kalbėjo, vienas iš „Alma littera“ vadovų, gal atstovų. Tai va „Alma Littera“ per metus iš leidžia virš 1000 skirtingų knygų, tai yra kiekvieną darbo dieną po 4-5 knygas! Kiekvieną dieną. Ale tik kas 10 būna sėkminga, ir ta dešimta atperka visas kitas. Gal ir biznio planas, bet pagalvokime, kiek šlamšto prispausdinama, ir kaip mums, skaitytojams, atsirinkti tarp tokio kiekio niekalo. Man atrodo nenormalu.

Įrašas gavosi gerokai per ilgas, ir abejoju ar kas nors jį perskaitys iki galo, bet bent jau išsiliejau. Gal kas žino dar priežastį ar porą, kodėl „Alma Littera“ yra blogis? O gal kodėl yra gėris? Komentuokite.

Tags:

Komentarai

 1. |

  Įrašas tikrai ne per ilgas. :)

  Šiaip toks verslo modelis – užgriebti kokią nors valstybės reguliuojamą ir žmonėms praktiškai privalomą sritį (šiuo atveju vadovėlius), o paskui piktnaudžiauti tuo reketuojant pardavėjus – yra tipinis „sėkmingo“ lietuviško verslo modelis.

  Neseniai Dovilė atsiuntė nuorodą į tinklaraštį, kuris rašo apie depozito sistemą (http://www.piniguversmes.lt/). Tai ten analogiška situacija. Reketas, prievarta ir kitos grožybės iš „geriausio, ką turime“.

 2. |

  „kaip mums, skaitytojams, atsirinkti tarp tokio kiekio niekalo.“

  Jei man nieko neatsitiks atsakymą į šį klausimą turėtum gauti po 2-3 savaičių ;-)

 3. |

  Jo, blogis… Jie tik ziuri kaip kalt bizni ir viskas

 4. |

  Hmm… o į ką daugiau žiūrėti? Verslas yra verslas.Norėdamas užsidirbti pamiršti visas etiketo, žmogiškumo taisykles..Tau rūpi tik kaip gauti kuo daugiau gryno pelno.
  Viena man nepatinka.Gera leidykla turi viską atlikti puikiai, patenkinti visus skaitytojo, pirkėjo poreikius.O "Alma Littera" ganėtinai neatsižvelgia į pirkėjo poreikius, bet vis tiek klesti..Labai nefaina, kad mes negalime pabėgti nuo tos leidyklos, nes jie pasisavino beveik viską.Žodžiu, pasirinkimo beveik neturim ,o ir išklausyti mūsų niekas neišklausys..:/

 5. |

  Dėl 4 punkto kategoriškai nesutinku. Didžiausią pelną leidyklai suneša perkamiausios knygos, o perkamiausios, tikrai ne visada geriausios. Už gautas bapkes leidykla gali išleisti ir gerų, bet komerciškai nesėkmingų knygų.

  Ar norėtum knygyne rasti vien tik bestselerius?

 6. |

  Taip konkurentams nepaliekama erdvės.

 7. |

  taip, aš taip pat turiu nusiskundimų Alma Littera. pagrindinis – gramatinės klaidos knygose. bjauru, ypač, kai skaitai Remarką. brrr. tikiuosi į šitą įrašą kas nors atkreips dėmesį (turiu omeny kas nors iš Alma Littera) ir susigriebs pagaliau. žinoma, jei dar ne per vėlu ir jei jie dar neprarado didelės dalies savo mėgėjų ir pirkėjų.

 8. |

  Aš išsigandau :O

 9. |

  Alma littera yra tokia didelė, kad netikiu, jog neturi pažįstamų, kurie ten dirba. Gi Lietuvoj daug kas per pažįstamus. Ar nemanai, kad taip galėtum lengvai rasti norimą knygą?:)

 10. |

  O man patinka jų viršeliai…

 11. |

  užtat Alma Littera turi geriausią spausdinimo kokybę. ypač popierius ir įrišimas.

 12. |

  Du metus užsakinėju Alma Littera knygas, jokių problemų nematau,kokybė gera,užsakymai kartais eina ilgiau, bet dė to nematau problemos,,,manau ,kad turėtų būti užsakymo terminas ,,,tada viskas būtų savo vietoje,,,,

 13. |

  alma litteros tipinė knyga: brošiūra kietais viršeliais, plačiom paraštėm, dideliais intervalais. Kaina – 30 Lt

 14. |

  Esu labai nustebinta vertejos Vaidos Lovkienes ir knygutes “Pirmoji bibliotekele”redaktores Grazinos Stankevicienes gabumais, verciant is anglu i lietuviu kalba .Manau,kad sitos specialistes privalo zinoti tikrus lietuviskus pavadinimus.Vienoje is knygeliu,kurioje mazylis mokomas pazinti vaziuojancius daiktus,radau gana idomiu dalyku,pvz:PIKAPAS (manau,kad lietuviskai sita transporto priemone, vadinasi -SUNKVEZIMIS),LENGVASIS AUTOMOBILIs 4×4(letuviskai bus VISUREIGIS),transporto priemone,kuri pavadinta SUNKVEZIMIS(lietuviskai bus savivartis,nes tai matosi is piesinio).
  Mielos Ponios,jeigu nezinote masinu pavadinimu,ateity pasikonsultuokite bent su vairuotojais,jei tokiu zodziu nerandate zodynuose.Aciu ir sekmes

 15. |

  močiute Violeta,PIKAPAS/picup truc/ tai lengvasis automobilis su integruotu kebulu kroviniui vežti ,jų yra trys kategorijos pagal keliamąją galia/200-500kg/ ,bet ji jokiu būdu neprilygsta sunkvežimio keliamai galiai/2-20 tonų/,lengvasis automobilis 4*4 ,tai nebūtinai visureigis ,šis žymėjims parodo tik tai ,jog to automobilio visi ratai yra varomi ,pvz.SUBARU firma beveik visų klasių automobilius išleidžia 4*4

Komentuok

You must be logged in to post a comment.